Serie A. Samporia - AC Milan. Wicepremier Włoch zażenowany postawą drużyny Krzysztofa Piątka

Matteo Salvini, wicepremier Włoch, to zagorzały fan AC Milan. Po sobotniej porażce z Sampdorią Genua polityk skrytykował na Twitterze drużynę Gennaro Gattuso.

Michał Fabian
Na zdjęciu mecz Sampdoria - Milan PAP/EPA / SIMONE ARVEDA / Na zdjęciu mecz Sampdoria - Milan
W pierwszej minucie spotkania w Genui Gianluigi Donnarumma popełnił koszmarny błąd (zobacz TUTAJ), który bezlitośnie wykorzystał Gregoire Defrel. Tak padł jedyny gol w konfrontacji Sampdorii Genua z AC Milan. Goście nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania, choć nie brakowało opinii, że należał im się rzut karny po starciu Nicoli Murru z Krzysztofem Piątkiem.

Postawą drużyny z Mediolanu mocno zawiedziony był Matteo Salvini. Wicepremier Włoch, zagorzały fan Rossonerich, skrytykował podopiecznych Gennaro Gattuso.

"Oddajcie nam nasz Milan, a nie to cierpienie, które widzimy na boisku. Pomysły, zaangażowanie, duma: kto je widział?" - napisał Salvini na Twitterze.

Dla Milanu była to druga porażka ligowa z rzędu - po przegranej 2:3 w derbach Mediolanu z Interem. Zespół Piątka zajmuje czwarte miejsce w tabeli Serie A, z dwupunktową stratą do Interu, który w niedzielny wieczór podejmie Lazio Rzym.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy AC Milan zakończy rozgrywki Serie A w pierwszej trójce?