Premier League: kuriozalny samobój rozstrzygnął hit! Liverpool wciąż liderem

Cóż za końcówka hitu Premier League! Liverpool rzutem na taśmę wygrał z Tottenhamem 2:1, a o wszystkim rozstrzygnął kuriozalny samobójczy gol w 90. minucie!

Szymon Mierzyński
piłkarze Liverpool FC PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: piłkarze Liverpool FC
By wrócić na szczyt tabeli, "The Reds" musieli sięgnąć po pełną pulę, bo przed szlagierem mieli jeden punkt straty do Manchesteru City i gorszą różnicę bramek.

Pierwsza połowa nie obfitowała w nadmiar sytuacji, zobaczyliśmy tylko jeden celny strzał i po nim ekipa Juergena Kloppa objęła prowadzenie. Perfekcyjną asystą popisał się Andrew Robertson, który dośrodkował na głowę Roberto Firmino i Brazylijczyk nie dał Hugo Llorisowi żadnych szans.

Do końca pierwszej połowy gospodarze dość skutecznie neutralizowali atuty Tottenhamu i pod bramką Alissona działo się niewiele. Po zmianie stron jednak "Koguty" wypadły lepiej i zaczęły regularnie straszyć rywala. W 56. minucie kibice na Anfield na chwilę zamarli, bo choć brazylijski bramkarz poradził sobie z uderzeniem Harry'ego Kane'a, to wydawało się, że dobitka Christiana Eriksena musi już być skuteczna. "The Reds" uratował rozpaczliwy blok.

Liverpool zaczął igrać z ogniem i w końcu za to zapłacił. Goście wykorzystali moment dezorganizacji "The Reds", szybko rozegrali rzut wolny i po podaniu Eriksena, z kilku metrów egzekucję wykonał Lucas Moura.

->Więcej o Premier League

Strata bramki znów pobudziła podopiecznych Juergena Kloppa, który trochę na hura ruszyli do ataku i narazili się na ogromne niebezpieczeństwo. Tottenham wyszedł z kontrą dwóch na jednego, ale koszmarnie pudło zaliczył Moussa Sissoko. Przyjezdni swoją piłkę meczową zmarnowali, a w ostatniej minucie regulaminowego czasu sprawili przeciwnikom prezent. Po długiej wrzutce Mohamed Salah zgrywał piłkę na 5. metr, przeciął to Lloris, jednak trafił w stojącego przed bramką Toby'ego Alderweirelda i skończyło się to wszystko komediowym samobójem.

Na Anfield zapanowała euforia, bo Liverpool w kuriozalnych okolicznościach wyszarpnął bezcenne zwycięstwo. Efekt? Wrócił na 1. miejsce w tabeli i znów ma dwa punkty przewagi nad Manchesterem City. Komplikuje się natomiast sytuacja "Kogutów", którzy w poniedziałek mogą spaść na 4. lokatę, jeśli Arsenal przynajmniej zremisuje z Newcastle United.