Primera Division: męki Realu Madryt z czerwoną latarnią. Karim Benzema uratował zespół rzutem na taśmę

To były męki. Real Madryt dopiero w końcówce przesądził o zwycięstwie z zespołem, który jest bardzo blisko spadku z ligi. Królewscy wygrali u siebie z Huescą 3:2 dzięki bramce Karima Benzemy.

Maciej Siemiątkowski
Dani Ceballos (z lewej) i Javi Galan (z prawej) PAP/EPA / JuanJo Martin / Na zdjęciu: Dani Ceballos (z lewej) i Javi Galan (z prawej)
Zinedine Zidane miał z miejsca odmienić Real. Jego drugi debiut z Celtą Vigo dawał kibicom nadzieję. W piłkarzy wstąpiło nieco nowych sił. Wszyscy starali się, ile sił w nogach, by udowodnić nowemu-staremu trenerowi, że warto na nich postawić w nowym rozdaniu. Po przerwie reprezentacyjnej wszystko wróciło do starego porządku, do jakiego przyzwyczaiła wszystkich kadencja Santiago Solariego.

Przed meczem z ostatnią w tabeli Huescą miejscowe media więcej uwagi poświęcały plotkom transferowym. W nich ciągle przewijało się nazwisko Paula Pogby i Luki Jovicia. W końcu Królewskim zostały już tylko ostatnie mecze w lidze, którą w garści i tak ma FC Barcelona. Końcówka obecnej kampanii ma przygotować Los Blancos do zawojowania krajowego i europejskiego podwórka w następnym sezonie. Tymczasem skazywany na pożarcie beniaminek wcale nie odstawał poziomem od gospodarzy na Estadio Santiago Bernabeu.

Zinedine Zidane zabrał głos ws. Paula Pogby. "Bardzo podoba mi się jego gra"

Przyjezdni potrzebowali niespełna trzech minut, by zaskoczyć graczy Realu. Błąd popełnił Nacho, który po przejęciu pozwolił szybko sobie odebrać piłkę na lewej stronie Ezequielowi Avili. Napastnik od razu zagrał w pole karne do Cucho Hernandeza. Drugi ze snajperów Hueski nie zmarnował okazji. Uderzył mocno, pewnie i dał prowadzenie swojej drużynie.

Zespół Francisco Rodrigueza był zorganizowany w obronie i nie pozwalał rywalom na zbyt wiele. Ci długo walili głową w mur, aż przemówił ten, którego odblokował Zidane. Isco wykorzystał dośrodkowanie Brahima Diaza i wyrównał wynik. "Marca" pisała, że dla byłego pomocnika Manchesteru City ostatnie mecze Primera Division to będą finały. Bo w każdym z nich 19-latek będzie musiał udowodnić, że będzie opłacalną inwestycją.

Skończyła się pierwsza połowa i chociaż na kwadrans skończyły się męczarnie gospodarzy. Zidane nie zdążył odmienić swoich piłkarzy. Ale od 62. minuty mogło się wydawać, że niskim nakładem sił uda się wygrać. Dani Ceballos zamknął akcję po podaniu głową od Benzemy i trafił na 2:1.

Zawodnicy Hueski zadbali o dramaturgię spotkania. Na trafienie Ceballosa odpowiedział kapitan przyjezdnych, Xabier Etxeita. Znikąd pojawił się w polu karnym Realu, wyprzedził obrońców i pewnym strzałem głową zaskoczył Lucę Zidane'a, który musiał zastąpić kontuzjowanego Thibaut Courtois. Trener dał szansę swojemu synowi, a posadził na ławce Keylora Navasa.

W międzyczasie festiwal zmarnowanych okazji urządził sobie Gareth Bale. Walijczyk ma ogromny problem ze skutecznością. O jego powadze świadczy akcja z 70. minuty. Alvaro Odriozola jak na tacy wyłożył koledze piłkę. A ten spudłował z najbliższej odległości.

Królewskich spod topora uratował Benzema. Francuz był w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. W polu karnym przejął podanie Marcelo i postanowił technicznie uderzyć na bramkę. Udało się. Przechytrzył Roberto Santamarię i przywrócił Królewskich na skromne, ale jakże cenne prowadzenie.

Real Madryt - SD Huesca 3:2 (1:1)
0:1 - Cucho Hernandez 3'
1:1 - Isco 25'
2:1 - Dani Ceballos 62'
2:2 - Xabier Etxeita 74'
3:2 - Karim Benzema 89'

Real: Luca Zidane - Alvaro Odriozola, Nacho, Sergio Ramos, Marcelo - Isco (75' Fede Valverde), Marcos Llorente (78' Mariano Diaz), Dani Ceballos (64' Lucas Vazquez) - Gareth Bale, Karim Benzema, Brahim Diaz.

Huesca: Roberto Santamaria - Yangel Herrera, Xabier Etxeita, Martin Mantovani, Jorge Pulido, Javi Galan - Cristian Rivera (78' Juanpi Anor), Damian Musto, Moi Gomez - Ezequiel Avila (64' Enric Gallego), Cucho Hernandez (82' Alex Gallar).

Żółte kartki: Nacho (Real) oraz Pulido, Musto i Mantovani (Huesca).