Bohaterowie weekendu: świetny debiut Mierzejewskiego, dublet Grosickiego, gole Lewandowskiego i Milika

Maciej Kmita

Arkadiusz Milik (SSC Napoli)

Świetną skuteczność utrzymuje Arkadiusz Milik. W spotkaniu z Romą (4:1) strzelił swojego 16. ligowego gola w sezonie. To piąty wynik w Serie A - skuteczniejsi od niego są jedynie Fabio Quagliarella (21), Cristiano Ronaldo (19), Krzysztof Piątek (19) i Duvan Zapata (19). Milik za to strzela częściej od nich, bo co 104 spędzone na boisku minuty.

W Rzymie trafił na 1:0 już w 2. minucie, ale nie tylko to zasługuje na uznanie. Przed pokonaniem Robina Olsena popisał się świetną techniką użytkową, przyjmując piłkę z obrotem w stylu Dennisa Bergkampa, swojego wspaniałego nauczyciela z Ajaksu Amsterdam.

Zagraniem Milika zachwycił się nawet Zbigniew Boniek. "To majstersztyk najwyższej klasy" - napisał na Twitterze prezes PZPN. Więcej TUTAJ.

Czy chciałabyś/chciałbyś zobaczyć Adriana Mierzejewskiego w polskiej lidze?