Bohaterowie weekendu: świetny debiut Mierzejewskiego, dublet Grosickiego, gole Lewandowskiego i Milika

Maciej Kmita

Bohaterowie weekendu

Warto odnotować też, że pierwsze bramki w tym sezonie strzelili Krystian Nowak (Slaven Belupo) i Konrad Wrzesiński (Kajrat Ałmaty), a po ośmiomiesięcznej przerwie z powodu kontuzji kolana na boisko wrócił Michał Masłowski (NK Gorica).

Spośród wszystkich Polaków występujących za granicą analitycy "SofaScore" przyznali Adrianowi Mierzejewskiemu (8,4). Były reprezentant Polski wyprzedził Kamila Grosickiego tylko o 0,1.

Pozostali emigranci nie zbliżyli się do tego poziomu, ale poza nimi na miejsce w "11" weekendu zasłużyli też Łukasz Fabiański, Marcin Kamiński, Kamil Glik, Bartosz Salamon, Thiago Cionek, Arkadiusz Reca, Karol Linetty i wspomniani już Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik.

Recy wystarczyło do tego tylko ledwie 28 minut rozegranych w meczu z Parmą (3:1). Po pierwsze dlatego, że nie miał dużej konkurencji, a po drugiego dlatego, że dał dobrą zmianę. Wchodził na boisko przy stanie 1:1, a z nim na placu Atalanta Bergamo zdobyła dwie bramki.

Czy chciałabyś/chciałbyś zobaczyć Adriana Mierzejewskiego w polskiej lidze?