Puchar Francji: FC Nantes pokonane, Paris Saint-Germain w finale

Nie było niespodzianki w środowym meczu półfinałowym Pucharu Francji 2018/2019. Zespół Paris Saint-Germain pokonał FC Nantes 3:0, a bramki zdobyli Marco Verratti, Kylian Mbappe Lottin i Dani Alves.

Tomasz Rosiński
piłkarze Paris Saint-Germain PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain
PSG było zdecydowanym faworytem środowej konfrontacji z Nantes i bardzo chciało zwyciężyć, żeby zachować szanse na dublet na krajowym podwórku (paryżanie zaprzepaścili okazję na zdobycie potrójnej korony, bo odpadli z Pucharu Ligi Francuskiej).

Od początku rywalizacji podopieczni Thomasa Tuchela mieli ogromną przewagę i co chwila gościli pod bramką rywala. Paryżanie grali cierpliwie, a dopięli swego w 29. minucie. Wówczas po podaniu od Mbappe'a Lottina znakomicie z około 18 metrów przymierzył Verratti.

Po zmianie stron mistrzowie Francji wciąż nacierali na przyjezdnych i w 65. minucie wywalczyli rzut karny (Nicolas Pallois zagrał piłkę ręką). Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Kylian Mbappe Lottin, ale jego strzał obronił Ciprian Tatarusanu.

Mbappe Lottin na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry otrzymał szansę na rehabilitację i ją wykorzystał, bo trafił "jedenastkę". Chwilę później wynik konfrontacji ustalił Dani Alves, który technicznym uderzeniem pokonał Tatarusanu.

W finale Pucharu Francji Paris Saint-Germain zmierzy się z drużyną Stade Rennais.

Puchar Francji, półfinał:

Paris Saint-Germain - FC Nantes 3:0 (1:0)
1:0 - Marco Verratti 29'
2:0 - Kylian Mbappe Lottin 85' (k.)
3:0 - Dani Alves 90+2'

Czerwona kartka: Kalifa Coulibaly (FC Nantes) w 72. minucie /za dwie żółte kartki/.

*w 65. minucie Kylian Mbappe Lottin (Paris Saint-Germain) nie wykorzystał rzutu karnego - Ciprian Tatarusanu (FC Nantes obronił).