Ligue 1: Paris Saint-Germain sensacyjnie zatrzymane przez RC Strasbourg Alsace, niesamowite pudło Choupo-Motinga

Paris Saint-Germain sensacyjnie straciło punkty w Ligue 1. W spotkaniu 31. kolejki francuskiej ekstraklasy, PSG tylko zremisowało przed własną publicznością z RC Strasbourg Alsace 2:2.

Tomasz Rosiński
Christopher Nkunku (z prawej) i Ibrahima Sissoko (z lewej) PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Christopher Nkunku (z prawej) i Ibrahima Sissoko (z lewej)
PSG tradycyjnie było zdecydowanym faworytem starcia z RC Strasbourg i chciało odnieść swoje kolejne zwycięstwo ku uciesze kibiców zgromadzonych na Parc des Princes w Paryżu, lecz nie zrealizowało swojego celu.

Podopieczni Thomasa Tuchela od pierwszego gwizdka sędziego Thomasa Leonarda mocno ruszyli do ataku. Paryżanie długo utrzymywali się przy piłce i co chwila gościli pod polem karnym przyjezdnych.

Gospodarze dopięli swego w 13. minucie. Wówczas dokładne podanie z prawej strony pola karnego zagrał Colin Dagba, zaś Eric-Maxim Choupo-Moting pewnym strzałem pokonał Matza Selsa.

Wydawało się, że kolejne trafienia dla mistrzów Francji są kwestią czasu. Jednakże wystarczyła jedna szybka kontra, żeby goście w 26. minucie za sprawą Nuno Da Costy doprowadzili do remisu.

Chwilę później najprawdopodobniej pudło roku zaliczył Choupo-Moting. Nkunku podciął piłkę nad wychodzącym Selsem, natomiast Kameruńczyk zatrzymał futbolówkę przed linią bramkową i nie zdołał strzelić gola.

Co prawda giganci z Paryża wciąż mieli optyczną przewagę, ale w 38. minucie znów zostali zaskoczeni przez rywala. Gracze ze Strasburga wykonywali rzut rożny, a piłka dotarła przed pole karne do Anthony'ego Goncalvesa. Ten huknął bez zastanowienia i nie dał Buffonowi szans na skuteczną interwencję, a zarazem ustalił wynik pierwszej połowy zawodów.

Po zmianie stron Paris Saint-Germain długo biło głową w mur złożony z defensorów RC Strasbourg, a wyrównującą bramkę zdobyło dopiero w 82. minucie po akcji rezerwowych. Z kornera dośrodkował Julian Draxler, zaś piłkę głową do siatki skierował Thilo Kehrer.

Już do końca meczu więcej goli nie padło i sensacyjny remis PSG z klubem ze Strasburga stał się faktem.

Ligue 1, 31. kolejka:

Paris Saint-Germain - RC Strasbourg Alsace 2:2 (1:2)
1:0 - Eric-Maxim Choupo-Moting 13'
1:1 - Nuno Da Costa 26'
1:2 - Anthony Goncalves 38'
2:2 - Thilo Kehrer 82'

Paris Saint-Germain: Gianluigi Buffon - Layvin Kurzawa (60' Julian Draxler), Thiago Silva, Presnel Kimpembe, Colin Dagba - Juan Bernat, Marco Verratti, Leandro Paredes, Dani Alves - Eric-Maxim Choupo-Moting (60' Kylian Mbappe Lottin), Christopher Nkunku (77' Thilo Kehrer).

RC Strasbourg Alsace: Matz Sels - Anthony Caci, Pablo Martinez, Stefan Mitrović, Lionel Carole, Kenny Lala - Anthony Goncalves (65' Dimitri Lienard), Sanjin Prcić, Ibrahima Sissoko - Ludovic Ajorque (86' Lebo Mothiba), Nuno Da Costa (73' Samuel Grandsir).

Żółte kartki: Matz Sels, Kenny Lala (RC Strasbourg Alsace).

20 EA Guingamp 38 5 12 21 28:68 27

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Paris Saint-Germain nie przegra żadnego meczu do końca sezonu 2018/2019 Ligue 1?