Liga Mistrzów 2019. Manchester - Barcelona. Luis Suarez przez chwilę cieszył się z przełamania niechlubnej serii

Od prawie czterech lat Luis Suarez nie strzelił gola na wyjeździe z Lidze Mistrzów. W środę mu się udało, ale UEFA uznała, że był to gol samobójczy gracza Manchesteru United.

Robert Czykiel
Luis Suarez Getty Images / Denis Doyle / Na zdjęciu: Luis Suarez
16 września 2015 roku Luis Suarez strzelił gola w wyjazdowym mecz z Romą. To było jego ostatnie trafienie poza Camp Nou w Lidze Mistrzów. Urugwajczyk cały czas jest jednym z liderów Barcelony, strzela wiele bramek, ale tej niechlubnej serii nie potrafi przerwać.

Liga Mistrzów 2019. Manchester United - FC Barcelona: zakrwawiony Messi! Argentyńczyk ucierpiał w starciu ze Smallingiem >>

W środowym meczu ćwierćfinałowym z Manchesterem United w końcu się udało. W 12 minucie Suarez pokonał Davida de Geę i wpadł w szał radości. System VAR potwierdził, że gol został zdobyty prawidłowo, ale zauważono coś innego.

Piłkę do własnej siatki skierował Luke Shaw i to jemu zaliczono samobójcze trafienie. Potem urugwajskiemu napastnikowi nie udało się zdobyć gola, a więc jego wyjazdowa niemoc nadal trwa.

Liga Mistrzów 2019. Manchester - Barcelona. Michael Carrick: Messi jest Bogiem >>

Barcelona wygrała na wyjeździe 1:0. Rewanż odbędzie się we wtorek 16 kwietnia na Camp Nou.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)