Premier League: kolejny powrót Artur Boruca. Ważne zwycięstwo Jana Bednarka

Artur Boruc wrócił do bramki Bournemouth, a te rozbiło Brighton aż 5:0. Zwycięstwo - i to bardzo ważne - odniosło Southampton. Święci z Janem Bednarkiem w składzie pokonali Wolverhampton Wanderers 3:1.

Bartosz Zimkowski
Artur Boruc Getty Images / Gareth Fuller/PA Image / Na zdjęciu: Artur Boruc
Artur Boruc wskoczył w styczniu do bramki AFC Bournemouth i dość niespodziewanie zagrał w dziewięciu meczach. Później Asmir Begović wrócił między słupki, jednak z Leicester City (1:3) popełnił dwa fatalne błędy. Dlatego z Brighton znów szansę dostał doświadczony bramkarz z Polski.

Ale to popołudnie dla Boruca to była bułka z masłem. Brighton, które broni się przed spadkiem, zupełnie nie przetestowało Polaka. Przez cały mecz nie oddało ani jednego celnego strzału! Co więcej, Boruc dostał żółtą kartkę za... grę na czas - przy stanie 2:0 dla Bournemouth i gdy Brighton grało w dziesiątkę.

"Może po prostu chce poczuć się zaangażowany, ponieważ do tej pory nie miał żadnego obronionego strzału" - zakpiło z Brighton BBC opisując całą sytuację.

Boruc niemiłosiernie się wynudził. Zachował czwarte czyste konto w dziesiątym meczu Premier League. Bournemouth zwyciężyło 5:0 i awansowało na dwunaste miejsce.

Porażka Brighton to świetna wiadomość dla Southampton FC. Święci rywalizują o utrzymanie m.in. z Mewami, ale oni zgarnęli w sobotę komplet punktów. Pokonali bardzo dobrze spisujące się w tym sezonie Wolverhampton Wanderers 3:1. Tradycyjnie 90 minut w barwach Southampton zagrał Jan Bednarek. Polak dał się przeskoczyć przy straconym golu, ale poza tą sytuacją był pewnym punktem drużyny.

Southampton ma już osiem punktów przewagi nad strefą spadkową. Biorąc pod uwagę, że zostało im do rozegrania pięć meczów, wydaje się, że Święci mogą być praktycznie pewni utrzymania.