Trio z dubletem. Oto najlepsi piłkarze 30. kolejki Lotto Ekstraklasy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Marian Kelemen
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Marian Kelemen

Za nami wszystkie kolejki sezonu zasadniczego Lotto Ekstraklasy. W tej ostatniej nie zabrakło emocji, a trzej piłkarze zdobyli po dwa gole. W najlepszej jedenastce znaleźli się zawodnicy sześciu klubów.

Marian Kelemen (Jagiellonia Białystok, 2*)

Jagiellonia Białystok pokonała 2:0 Lecha Poznań i zagra w grupie mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy. Marian Kelemen, bramkarz drużyny z Białegostoku, w sobotnim spotkaniu musiał wykazać się swoimi umiejętnościami. Zwłaszcza w 55. minucie znakomicie interweniował na linii i uchronił swój zespół przed stratą gola. Był pewnym punktem Jagiellonii.

* - liczba nominacji do "11" kolejki

Marko Vesović (Legia Warszawa, 2)

Komplet punktów za zwycięstwo 3:1 z Pogonią Szczecin pozwolił Legii Warszawa dogonić w tabeli lidera z Gdańska. Marko Vesović pomógł stołecznej drużynie odwrócić wynik po przerwie. Przy golu Carlitosa asystował. Mógł wykonać ostatnie podanie również przy bramce Kaspera Hamalainena, ale Finowi zabrakło dokładności przy wykończeniu.

Igor Łasicki (Wisła Płock, 1)

Nowe siły wstąpiły w zawodników Wisły Płock po zmianie szkoleniowca. Dzięki zwycięstwu 3:1 z Zagłębiem Sosnowiec zakończyli sezon zasadniczy nad strefą spadkową. To Trójkolorowi prowadzili w tym spotkaniu, ale nie nacieszyli się długo przewagą. Odebrał ją im Igor Łasicki. Obrońca wykorzystał dośrodkowanie Dominika Furmana z rzutu rożnego i wyrównał. Później uskrzydlony golem rozegrał dobre zawody w obronie.

Ivan Runje (Jagiellonia Białystok, 3)

Defensywa Jagiellonii Białystok w spotkaniu z Lechem Poznań spisała się bardzo solidnie. Jagiellonia ten mecz wygrała 2:0, a do tego jej rywal nie miał zbyt wielu okazji do strzelenia gola. Pewnym punktem formacji obronnej drużyny z Białegostoku był Ivan Runje. Pokazał się także w ofensywie, zaliczając asystę przy bramce strzelonej przez Jesusa Imaza.

Sasa Balić (KGHM Zagłębie Lubin, 2)

KGHM Zagłębie Lubin pokonało 3:1 Wisłę Kraków i może jeszcze namieszać w decydującej fazie sezonu Lotto Ekstraklasy. Sasa Balić pokazał się z dobrej strony już na początku meczu, gdy podłączył się do akcji ofensywnej i dograł piłkę do Patryka Tuszyńskiego, który strzelił gola. Miał także swoją okazję na gola, lecz jego uderzenie obronił golkiper Wisły. Gdy natomiast trafił już do bramki, gol nie został uznany.

Iuri Medeiros (Legia Warszawa, 1)

Drugiego gola w barwach klubu z Warszawy strzelił w wygranym 3:1 meczu z Pogonią Szczecin. Trafił niemal w samo okienko bramki Łukasza Załuski po szybkim ataku i podaniu Kaspera Hamalainena. Były pomocnik Genoi często uczestniczył w akcjach Legii i dodawał im dynamiki.

Tom Hateley (Piast Gliwice, 2)

W Lotto Ekstraklasie nie ma klubu z większą liczbą zwycięstw na własnym stadionie niż Piast Gliwice. Podopieczni Waldemara Fornalika świetnie wykorzystują atut bycia gospodarzem. W wygranym 4:0 pojedynku z Koroną Kielce w centrum boiska rządził Tom Hateley. W kwadransie po przerwie asystował przy golu Marcina Pietrowskiego, precyzyjnie wykonując rzut rożny.

Jorge Felix (Piast Gliwice, 2)

Piast ponownie rozwinął skrzydła w ofensywie. Wygrana 4:0 z Koroną Kielce przybliżyła podopiecznych Waldemara Fornalika do miejsca na podium na zakończenie sezonu. Jorge Felix zadał drugi cios przyjezdnym. Po podaniu Piotra Parzyszka spokojnie przyjął piłkę i oddał precyzyjne uderzenie. Ponadto Felix jako ostatni spośród gliwiczan dotknął piłkę przed golem samobójczym Joonasa Tamma.

Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok, 3)

Był aktywny w spotkaniu z Lechem Poznań, a efekt tego widać w rubryce strzelców goli w tym meczu. Jagiellonia Białystok zwyciężyła 2:0, a obie bramki zdobył właśnie Jesus Imaz. Najpierw wywalczył rzut karny, który efektownie sam wykorzystał, a później dobrze odnalazł się w polu karnym rywala.

Patryk Tuszyński (KGHM Zagłębie Lubin, 3)

Bez Patryka Tuszyńskiego nie byłoby tej jedenastki kolejki. To był znakomity mecz napastnika drużyny z Lubina. Strzelił dwa gole i w zdecydowany sposób zapewnił swojej drużyny trzy punkty w spotkaniu z Białą Gwiazdą. Na dodatek szukał gry, dogrywał piłkę do kolegów z zespołu.

Airam Cabrera (Cracovia, 3)

Drużyna Michała Probierza postraszyła przeciwników na zakończenie sezonu zasadniczego. Wygrała 4:2 z Lechią Gdańsk. Najskuteczniejszy spośród zawodników Cracovii był Airam Cabrera, który dwa razy posłał piłkę do bramki Dusana Kuciaka. W pierwszej połowie wykorzystał rzut karny, który w dużej mierze wywalczył. Już w drugiej połowie bezwzględnie wykorzystał błąd gdańszczan w obronie. Nękał przeciwników również w końcówce regulaminowego czasu i miał okazje do skompletowania hat-tricka.

Czy mistrza Polski poznamy dopiero w ostatniej kolejce sezonu?