Premier Liga: Lokomotiw zremisował w derbach Moskwy z CSKA, cały mecz Grzegorza Krychowiaka i Macieja Rybusa

Lokomotiw wciąż bez porażki na wiosnę. Tym razem w derbach Moskwy drużyna Grzegorza Krychowiaka i Macieja Rybusa zremisowała z CSKA 1:1 w meczu 24. kolejki Premier Ligi. Reprezentanci Polski rozegrali całe spotkanie.

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Sergei Bobylev / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Lokomotiw w rundzie wiosennej spisuje się bardzo dobrze i w sobotę chciał przedłużyć swoją serię meczów bez porażki w rosyjskiej ekstraklasie do 9 spotkań. Te plany zamierzała mu pokrzyżować walcząca o podium rozgrywek ekipa CSKA, co jej się jednak nie udało.

Gospodarze od pierwszego gwizdka sędziego mocno ruszyli na rywala i w 13. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Benedikta Hoewedesa. Z prawego skrzydła dokładnie dośrodkował Fiodor Smołow, a Niemiec nabiegł na piłkę i pewnym strzałem pokonał Igora Akinfiejewa.

Później przez dłuższy czas na boisku nie działo się nic ciekawego aż do 40. minuty. Wówczas po prostopadłym podaniu od Nikoli Vlasicia do wyrównania doprowadził Fiodor Czałow, który ograł defensywę przeciwnika i trafił do siatki.

Po zmianie stron przeważali podopieczni Jurija Siemina, którzy mieli przewagę w posiadaniu piłki i stwarzali groźniejsze sytuacje pod bramką CSKA Moskwa. Jednakże pewnym punktem gości był Akinfiejew. Rosyjski bramkarz już ani razu nie dał się zaskoczyć i zawody zakończyły się podziałem punktów.

Premier Liga, 24. kolejka:

Lokomotiw Moskwa - CSKA Moskwa 1:1 (1:1)
1:0 - Benedikt Hoewedes 13'
1:1 - Fiodor Czałow 40'

*Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) rozegrał cały mecz.
*Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) rozegrał cały mecz.

Czołówka tabeli Premier Ligi:

Miejsce Zespół Mecze Z R P Bramki Punkty
1. Zenit Sankt Petersburg 23 15 3 5 40:21 48
2. Lokomotiw Moskwa 24 12 7 5 34:22 43
3. FK Krasnodar 23 12 6 5 41:18 42
4. CSKA Moskwa 24 11 8 5 34:16 41

Czytaj też: -> Grzegorz Krychowiak wolny czas spędza na nauce. Reprezentant Polski uczy się rosyjskiego -> Krychowiak regeneruje się po ciężkich meczach. W Lokomotiwie jest niezastąpiony

Czy Lokomotiw Moskwa zakończy sezon w czołowej "dwójce" rosyjskiej Premier Ligi?