Bundesliga: niewykorzystana szansa Eintrachtu Frankfurt. VfL Wolfsburg uratował remis

Eintracht Frankfurt wciąż nie może być pewny miejsca w pierwszej czwórce Bundesligi. Zespół ten w świąteczny poniedziałek nie wykorzystał szansy na powiększenie przewagi nad rywalami i zremisował z VfL Wolfsburg 1:1.

Łukasz Witczyk
William i Danny da Costa Getty Images / Martin Rose/Bongarts / Na zdjęciu: William i Danny da Costa
Eintracht Frankfurt miał szansę na to, by na cztery kolejki przed końcem sezonu powiększyć przewagę nad Borussią M'gladbach do czterech punktów. Obie drużyny walczą o to, by wywalczyć przepustkę do gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W sobotę Borussia przegrała z RB Lipsk 1:2, ale Eintracht nie wykorzystał okazji do ucieczki najgroźniejszemu rywalowi.

Zespół z Frankfurtu nie miał jednak łatwego zadania. VfL Wolfsburg również ma szansę na to, by znaleźć się w europejskich pucharach. Eintracht długo męczył się z Wilkami, ale w 78. minucie zdołał objąć prowadzenie po strzale Jonathan de Guzman. Goście nie zdołali jednak utrzymać korzystnego rezultatu.

Miejscowi rzucili się do odrabiania strat i udało im się tego dokonać w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Wtedy to golkipera zespołu z Frankfurtu pokonał John Brooks. Tym samym Eintracht zwiększył przewagę nad Borussią M'gladbach, ale tylko do dwóch punktów.

VfL Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 1:1 (0:0)
0:1 - Jonathan De Guzman 78'
1:1 - John Brooks 90'

Czy Eintracht Frankfurt wywalczy awans do Ligi Mistrzów?