Lotto Ekstraklasa. Felix kopnął w twarz Czerwińskiego. Wyglądało to fatalnie!

Do fatalnego incydentu doszło w 21. minucie meczu Piasta Gliwice z KGHM Zagłębiem Lubin (1:0). Jorge Felix niefortunnie kopnął w twarz Alana Czerwińskiego. Ten pierwszy wyleciał z boiska, a drugi został odwieziony do szpitala.

Dawid Borek
Dawid Borek
Alan Czerwiński po uderzeniu przez Jorge Felixa PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Alan Czerwiński po uderzeniu przez Jorge Felixa
Groźnie wyglądający incydent wydarzył się przy walce o piłkę. Alan Czerwiński chciał wybić futbolówkę głową, natomiast Jorge Felix nogą. Skończyło się faulem na piłkarzu KGHM Zagłębia Lubin, który został uderzony przez rywala prosto w twarz.

Hiszpan początkowo został ukarany żółtą kartką. Po wideoweryfikacji sędzia Łukasz Szczech zmienił jednak decyzję i wyrzucił zawodnika Piasta Gliwice z boiska. Meczu nie kontynuował też Czerwiński.

Moment zdarzenia:

"Alan Czerwiński został zabrany do szpitala i właśnie przechodzi badania. Szczegółowe informacje na temat stanu zdrowia naszego zawodnika podamy, jak będziemy wiedzieli więcej" - przekazał za pośrednictwem Twittera rzecznik prasowy KGHM Zagłębia Lubin Paweł Junory.

Piast Gliwice w kolejnej fazie zawodów musiał radzić sobie w dziesiątkę, Alana Czerwińskiego zmienił natomiast Jakub Tosik.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem miejscowych, którzy po bramce Piotra Parzyszka w 15. minucie spotkania triumfowali 1:0. TUTAJ przeczytasz relację z tego meczu.

Aktualizacja (21:47):

"Jestem z Alanem w szpitalu i tomografia na szczęście nic bardzo poważnego nie wykazała. Przede wszystkim - nie ma złamań. Skończyło się na wielu szwach. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia" - poinformował na Twitterze Mateusz Dróżdż, prezes KGHM Zagłębia Lubin.