Lotto Ekstraklasa. Jorge Felix przeprosił Alana Czerwińskiego

Jorge Felix nie będzie najlepiej wspominał swojego występu z 32. kolejki Lotto Ekstraklasy. Hiszpan w meczu z KGHM Zagłębiem Lubin dostał czerwoną kartkę za faul na Alanie Czerwińskim. Gracz Piasta Gliwice przeprosił jednak rywala.

Sebastian Kordek
Jorge Felix WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jorge Felix
Przypomnijmy: w 21. minucie wtorkowego spotkania 32. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice i KGHM Zagłębiem Lubin Jorge Felix walcząc o piłkę trafił podeszwą w twarz Alana Czerwińskiego. Gracz Miedziowych padł na murawę i potrzebna była pomoc medyczna, a następnie zmiana. Pierwotnie sędzia Łukasz Szczech pokazał Hiszpanowi żółtą kartkę, ale po analizie VAR zmienił swoją decyzję i wyrzucił skrzydłowego Piasta z boiska.

Wydaje się, że decyzja arbitra była prawidłowa. Tak zresztą przyznał nawet kapitan gliwiczan z wtorkowego pojedynku. - Na gorąco oceniłem, że to było zagranie na czerwoną kartkę - skomentował Jakub Czerwiński. Do stanu zdrowia defensora odniósł się również rzecznik prasowy Zagłębia.

Winowajca także szybko zareagował i za pośrednictwem Facebooka przeprosił Alana Czerwińskiego za swój faul.

Jorge Felix na pewno zatem nie wystąpi w najbliższy piątek przeciwko Cracovii. Nie wiadomo jednak czy nie będzie go czekała dłuższa przerwa, jeśli sprawę w swoje ręce weźmie Komisja Ligi.

Wtorkowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Piasta 1:0. Jedynego gola zdobył efektownymi nożycami Piotr Parzyszek.

Czytaj również: Piast walczy o mistrzostwo

Czy Jorge Felix powinien zostać dodatkowo ukarany przez Komisję Ligi?