Premier League: Southampton pewny utrzymania! Remis drużyny Jana Bednarka w "polskim" meczu

Sześć bramek w "polskim" meczu Premier League! Southampton FC Jana Bednarka zremisował z AFC Bournemouth Artura Boruca 3:3. "Święci" są już pewni utrzymania.
Szymon Mierzyński
Getty Images / Mike Egerton / Na zdjęciu: Jan Bednarek

Gospodarze zaczęli znakomicie, wypracowali ogromną przewagę i nie potrzebowali nawet kwadransa, by ją udokumentować. Podanie Nathana Redmonda wykorzystał Shane Long, który posłał piłkę do siatki między nogami obrońcy. Artur Boruc nie zdążył z interwencją.

Szybki gol uśpił "Świętych", bo później całkowicie spuścili z tonu i inicjatywę przejęła bezbarwna dotąd ekipa AFC Bournemouth. Efekt? Zabójcza kontra w 20. minucie i wyrównujący gol Dana Goslinga. Southampton mógł odpowiedzieć bardzo szybko, lecz to co zrobił Long było wręcz nieprawdopodobne. Irlandczyk trafił w słupek, mimo że po wcześniejszej interwencji Boruca bramka była pusta. Za to pudło przyszło gospodarzom słono zapłacić, gdyż już niedługo po trafieniu Calluma Wilsona przegrywali 1:2.

->Premier League: Liverpool rozbił spadkowicza i wrócił na 1. miejsce

Taki wynik utrzymał się do przerwy, ale początek drugiej części znów przyniósł napór Southampton i całkowite odwrócenie wyniku. Na 2:2 trafił sprzed pola karnego James Ward-Prowse, a dwanaście minut po nim prowadzenie dał miejscowym Matt Targett, który główkował skutecznie po rękach Boruca.

Drużyna Ralfa Hasenhuettla nie utrzymała tego korzystnego rezultatu do końca, bo "Wiśnie" uratowały jedno "oczko" dzięki drugiej bramce Wilsona. Jednak remis i tak satysfakcjonuje Southampton, a wszystko dzięki porażce Cardiff City z Fulham (0:1). Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek "Święci" mają siedem punktów przewagi nad strefą spadkową, więc degradacja do The Championship już im nie grozi.

Bednarek zaliczył w sobotę 23. ligowy występ w obecnym sezonie, Boruc - 11. Występy obu z nich trudno nazwać idealnymi, ustrzegli się jednak rażących błędów.

->Roy Keane: Nie wierzę w ani jedno słowo Paula Pogby

Southampton FC - AFC Bournemouth 3:3 (1:2)
1:0 - Shane Long 12'
1:1 - Dan Gosling 20'
1:2 - Callum Wilson 32'
2:2 - James Ward-Prowse 55'
3:2 - Matt Targett 67'
3:3 - Callum Wilson 86'