Bundesliga: zabójcza końcówka VfL Wolfsburg, klęska TSG 1899 Hoffenheim

TSG 1899 Hoffenheim i VfL Wolfsburg walczą o awans do europejskich pucharów. Ich bezpośrednia konfrontacja zakończyła się zwycięstwem tego drugiego zespołu 4:1.

Łukasz Witczyk
Pavel Kaderabek (z lewej) oraz Felix Klaus PAP/EPA / DANIEL KOPATSCH / Na zdjęciu: Pavel Kaderabek (z lewej) oraz Felix Klaus
Obie ekipy sąsiadowały ze sobą w ligowej tabeli. TSG 1899 Hoffenheim w przypadku wygranej mogło wykonać krok w kierunku awansu do Ligi Europy. Porażka sprawiła, że Wieśniacy do ostatniej kolejki będą walczyć o to, by znaleźć się w czołowej szóstce Bundesligi. Atakuje ich właśnie VfL Wolfsburg.

Mecz idealnie rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 9. minucie TSG 1899 Hoffenheim objęło prowadzenie po trafieniu Adama Szalaiego. Po chwili mogło być 2:0 dla miejscowych, ale rzutu karnego nie wykorzystał Andrej Kramarić. Gospodarze mieli jeszcze kilka okazji do zdobycia gola, ale do siatki trafiali już tylko przyjezdni.

Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził William, a po zmianie stron przeważali już goście. Dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Wout Weghorst, a raz na listę strzelców wpisał się Maximilian Arnold. Wilki dwa gole zdobyły w końcówce spotkania, gdy wykorzystały kontry i wybiły z głowy rywalom odrobienie strat.

TSG 1899 Hoffenheim - VfL Wolfsburg 1:4 (1:1)
1:0 - Adam Szalai 9'
1:1 - William 41'
1:2 - Wout Weghorst 69'
1:3 - Maximilian Arnold 85'
1:4 - Wout Weghorst 88'

Który z zespołów zakończy rozgrywki Bundesligi na wyższym miejscu?