Bundesliga: Bayern Monachium nie zachwycił, ale pokonał autsajdera. Gol Roberta Lewandowskiego

Obyło się bez sensacji w stolicy Bawarii. W spotkaniu 32. kolejki Bundesligi, Bayern Monachium pokonał ostatnią drużynę w tabeli - Hannover 96 (3:1), a jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski.

Tomasz Rosiński
Robert Lewandowski Newspix / PIXATHLON / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Bayern przystępował do sobotniej rywalizacji po wpadce z 1.FC Nuernberg (1:1) i chciał uniknąć kolejnej straty punktów, która w walce o mistrzostwo Niemiec mogłaby okazać się bardzo kosztowna. Natomiast autsajder rozgrywek z Hanoweru w swoim ostatnim spotkaniu pokonał 1.FSV Mainz 1:0.

Monachijczycy początkowo zawodzili. Grali zbyt wolno, a przez to przewidywalnie i ich kolejne ataki pewnie rozbijała defensywa Hannoveru 96.

Pewnym punktem przyjezdnych był bramkarz Michael Esser, który w końcu dał się pokonać w 27. minucie konfrontacji. Wówczas dokładnie z prawego skrzydła dośrodkował Joshua Kimmich, a na piłkę nabiegł Lewandowski i celnie główkował.

Po strzelonym golu podopieczni Niko Kovaca odetchnęli i zaczęli poczynać sobie swobodniej. Aktywny był Thomas Mueller, który chwilę później mógł podwyższyć prowadzenie monachijskiej ekipy, ale na posterunku był Esser.

Jednakże golkiper Czerwonych był bezradny po uderzeniu Leona Goretzki z około 20 metrów. Więcej bramek w pierwszej połowie potyczki już nie padło, chociaż Goretzka tuż przed przerwą trafił w poprzeczkę.

Tuż po zmianie stron na boisku pojawił się Jonathas (zmienił Hendrika Weydandta), który w 51. minucie zdobył z rzutu karnego kontaktowego gola. "11" została podyktowana za zagranie ręką przez Jerome'a Boatenga we własnej "szesnastce", co wykazał dopiero VAR.

Jonathas niezbyt długo cieszył się z pobytu na murawie, bo w przeciągu 180 sekund otrzymał dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną. Tym samym Brazylijczyk osłabił gości, którzy musieli odrabiać straty.

Wydawało się, że podrażnieni monachijczycy rzucą się do frontalnych ataków, ale tak się nie stało. Przy linii bocznej szalał trener Kovac, który starał się zmobilizować swoich piłkarzy do jeszcze cięższej pracy.

Sytuację na Allianz Arena w Monachium uspokoił dopiero wprowadzony dziesięć minut wcześniej Franck Ribery. Francuz po podaniu z głębi pola zszedł na prawą nogę i uderzeniem po długim rogu pokonał Essera, ustalając wynik tego meczu.

Bundesliga, 32. kolejka:

Bayern Monachium - Hannover 96 3:1 (2:0)
1:0 - Robert Lewandowski 27'
2:0 - Leon Goretzka 40'
2:1 - Jonathas 51' (k.)
3:1 - Franck Ribery 84'

Bayern Monachium: Sven Ulreich - Joshua Kimmich, Niklas Suele, Jerome Boateng, David Alaba (88' Rafinha) - Thiago Alcantara - Thomas Mueller, Leon Goretzka - Serge Gnabry (71' Franck Ribery), Robert Lewandowski, Kingsley Coman (86' Arjen Robben).

Hannover 96: Michael Esser - Oliver Sorg, Waldemar Anton, Felipe (69' Kevin Wimmer), Matthias Ostrzolek - Pirmin Schwegler - Walace Souza, Miiko Albornoz - Genki Haraguchi - Linton Maina (88' Edgar Prib), Hendrik Weydandt (46' Jonathas).

Żółte kartki:  Jonathas, Kevin Wimmer (Hannover 96).

Czerwona kartka: Jonathas (Hannover 96) w 56. minucie /za dwie żółte kartki/.

Sędziował: Christian Dingert.

Grafika za SofaScore.com:
Statystyki Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern Monachium - Hannover 96 według portalu SofaScore Statystyki Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern Monachium - Hannover 96 według portalu SofaScore
Hertha Berlin - VfB Stuttgart 3:1 (2:0) 1:0 - Vedad Ibisević 40' 2:0 - Ondrej Duda 45+1' 3:0 - Salomon Kalou 67' 3:1 - Mario Gomez 70'

Borussia M'gladbach - TSG 1899 Hoffenheim 2:2 (0:1)
0:1 - Pavel Kaderabek 33'
1:1 - Matthias Ginter 73'
1:2 - Nadiem Amiri 79'
2:2 - Josip Drmić 84'

VfL Wolfsburg - 1.FC Nuernberg 2:0 (1:0) 1:0 - Felix Klaus 38' 2:0 - Marcel Tisserand 78'