Arka Gdynia wciąż zagrożona. Wisła Kraków umocniła się na 9. miejscu. Zobacz tabelę Lotto Ekstraklasy

W piątek rozegrano dwa mecze w Lotto Ekstraklasie. W Płocku Wisła zremisowała z Arką Gdynia. W Zabrzu Górnik 1:2 przegrał z Wisłą Kraków. Jak wygląda tabela?

Michał Piegza
zawodnik Górnika Zabrze Valeriane Gvilia (z lewej) i Lukas Klemenz (z prawej) z Wisły Kraków PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: zawodnik Górnika Zabrze Valeriane Gvilia (z lewej) i Lukas Klemenz (z prawej) z Wisły Kraków
W piątek duży krok w kierunku utrzymania w Lotto Ekstraklasie mogła uczynić Wisła. Płocczanie do 93. minuty prowadzili z Arką. W ostatniej akcji meczu goście wyrównali i nie pozwolili Nafciarzom na punktową ucieczkę. Gdyby Wisła wygrała, wówczas z dużym spokojem mogła oczekiwać na trzy ostatnie spotkania sezonu.

Plasująca się na pierwszym bezpiecznym miejscu w lidze Arka zdobyła punkt i musi czekać na mecz Śląska. Jeśli wrocławianie zwyciężą w Sosnowcu, wówczas do gdynian stratę zmniejszą tylko do punktu. Należy pamiętać, że w ostatniej kolejce Arka i Śląsk zagrają ze sobą we Wrocławiu.

Górnik i Wisła już mogą spać spokojnie. Drużyny mogą się skupić na walce o zwycięstwo w grupie spadkowej. W Zabrzu lepsza okazała się ekipa z Krakowa, która umocniła się na 9. miejscu. Gospodarze mają już tylko matematyczne szanse na wygranie grupy spadkowej.