Liga Mistrzów 2019. Holenderskie media oceniły mecz Ajax - Tottenham. "Amsterdam we łzach"

Holenderskie media podsumowały półfinałowy mecz Ligi Mistrzów Ajaksu Amsterdam z Tottenhamem Hotspur, który w dramatycznych okolicznościach 3:2 wygrali Anglicy. To oni awansowali do finału.

Michał Jankowski

"De Telegraaf": Amsterdam we łzach

Ajax Amsterdam po zwycięstwie 1:0 z Tottenhamem Hotspur w pierwszym meczu półfinałowym był faworytem do awansu do finału Ligi Mistrzów. Gdy w rewanżu prowadził 2:0, mógł się już czuć finalistą. Druga połowa miała jednak niesamowity przebieg i ostatecznie to Anglicy wygrali 3:2 po bramce w ostatniej minucie doliczonego czasu.

"Amsterdam płacze. I prawie cała Holandia kochająca futbol jest rozczarowana. Jak to mogło się nie udać? Ajax prowadził 2:0 i wydawało się, że bilety do Madrytu są zarezerwowane. Mecz był ekscytujący do ostatnich sekund, ale Ajax odpadł w półfinale. Wśród kibiców panuje jednak duma" - czytamy w "De Telegraaf".

Czy Tottenham wygra finał Ligi Mistrzów?