Lotto Ekstraklasa. Maciej Jankowski woli atakować z głębi pola. Zacisnął zęby i poprowadził Arkę do ważnego zwycięstwa

Maciej Jankowski dość niespodziewanie pojawił się w wyjściowym składzie Arki Gdynia na ważny mecz z Zagłębiem Sosnowiec (2:0). Jacek Zieliński wystawił go na szpicy. - Wolałbym grać i atakować bardziej z głębi pola - przyznał 29-letni piłkarz.

Sebastian Zwiewka
 Maciej Jankowski Newspix / Piotr Matusewicz / PressFocus / Na zdjęciu: Maciej Jankowski
Powrócił po kontuzji i okazał się jednym z największych bohaterów piątkowego spotkania w Trójmieście. Maciej Jankowski otworzył wynik meczu w 85. minucie, gdy wykorzystał podanie od Luki Zarandii. Gdynianom dzięki temu spadł kamień z serca i grało się zdecydowanie spokojniej. - Wolałbym atakować bardziej z głębi pola. Zespół potrzebował jednak mojej pomocy, więc byłem do dyspozycji trenera na tej pozycji - wyjaśnił zawodnik Arki Gdynia.

Żółto-niebiescy byli dużo lepszym zespołem, ale zabrakło w ich poczynaniach skuteczności. W końcówce spotkania udało się im przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść i teraz są znacznie bliżej utrzymania w Lotto Ekstraklasie. - Tak się złożyło, że strzeliłem bramkę. Cieszę się z tego powodu. Stwarzaliśmy sobie sytuacje do strzelenia gola, ale przez długi czas brakowało ostatniego podania lub wykończenia. Na szczęście zdobyliśmy komplet punktów - dodał.

Bramka strzelona przez 29-latka wcale nie była taka pewna. Sędzia Bartosz Frankowski skorzystał z wideoweryfikacji i po długiej analizie zaliczył trafienie. Przerwa w grze trwała około trzy minuty. - Miałem różne myśli. Jest mi naprawdę ciężko wyjaśnić, co dokładnie działo się w mojej głowie. Czekałem po prostu na decyzję arbitra. Z werdyktami sędziego i tak nie można nic zrobić - stwierdził Jankowski.

Zagłębie Sosnowiec nie miało szans na pozostanie w Lotto Ekstraklasie już przed rozpoczęciem rywalizacji w Gdyni. Czy gospodarze spodziewali się łatwej przeprawy? - Wręcz przeciwnie. Byliśmy przygotowani i spodziewaliśmy się trudnego meczu. Rywale już spadli z ligi, ale z takimi drużynami gra się bardzo ciężko. Nie mieli przecież nic do stracenia - zauważył.

Podopieczni Jacka Zielińskiego mają kilka powodów do radości. Zachowanie czystego konta jest jednym z nich. - Najważniejsze jest to, że potrafiliśmy zagrać na zero z tyłu. Jeżeli dobrze wykonujesz działania defensywne, to bramki będą wpadać. Właśnie tak powinniśmy podchodzić do tych spotkań. Nie możemy tracić głupich goli. Wcześniej to nam się przytrafiało - zakończył piłkarz drużyny z Trójmiasta.

Czy Maciej Jankowski spisał się na miarę oczekiwań?