WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wisła Kraków chce spłacać dług przez 25 lat. Miasto mówi "nie"

Wisła Kraków chciałaby spłacać dług za wynajem stadionu na raty. Na takie rozwiązanie nie zgadzają się jednak miejskie władze.
Dawid Borek
Dawid Borek
Newspix / Bartek Ziółkowski / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Kraków

Wisła Kraków zalega miastu pieniądze za wynajem stadionu przy ul. Reymonta. Konkretnie chodzi o kwotę 4,8 mln zł. Dług chciałaby spłacać w ratach przez 25 lat. Problem w tym, że miejskie władze nie widzą możliwości prawnych, by pozytywnie rozpatrzyć wniosek klubu.

- Po wnikliwym przeanalizowaniu przez prezydenta propozycji co do kompleksowego rozwiązania sprawy długów Wisły SA wobec gminy Kraków poprzez zawarcie porozumienia w sprawie rozłożenia na raty na okres minimum 25 lat wszystkich należności wobec gminy - uprzejmie informujemy, iż na gruncie obowiązujących przepisów prawa, w tym regulacji zawartych w uchwale Rady Miasta Krakowa z dnia 28 marca 2018 r., nie ma możliwości przyjęcia takiego rozwiązania wobec klubu - cytuje krakowski magistrat "Dziennik Polski".

Jak tłumaczy gazeta, w uchwale Rady Miasta Krakowa z dnia 28 marca 2018 roku zaznaczono, że "w przypadkach uzasadnionych ważnym interesem dłużnika lub interesem publicznym organ udzielający ulgi na wniosek dłużnika może jednorazowo odroczyć termin spłaty całości lub części należności albo jednorazowo rozłożyć spłatę całości lub części należności na raty na okres nie dłuższy niż 24 miesiące, a w przypadku, gdy należność powstała z tytułu korzystania z lokalu mieszkalnego (w tym również, gdy należność powstała na skutek zapłaty przez gminę Kraków właścicielowi lokalu odszkodowania za niedostarczenie lokalu socjalnego albo pomieszczenia tymczasowego), na okres nie dłuższy niż 72 miesiące".

Oprócz zadłużenia wobec miasta, Wisła Kraków ma jeszcze wiele innych zobowiązań. Jak opisuje "Dziennik Polski", całość zadłużenia szacowana jest na ok. 80 mln zł.

Zobacz także:
Jakub M., były prezes Wisły Kraków zatrzymany! Próbował wyłudzić sprzęt elektroniczny
Lotto Ekstraklasa. Koniec sezonu dla Sławomira Peszki

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Liverpool i Tottenham w finale Ligi Mistrzów. "To będzie angielska piłka w najlepszym wydaniu"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • werty 0
  Nie wygląda to najlepiej, jak czytałem warunkiem wyjścia na prostą jest zwiększenie przychodów, a tego najwidoczniej nie dało się zrealizować. Kroplówka finansowa w założeniu miała starczyć do czasu otrzymania licencji na sezon 19/20, a teraz widać , że mogą być kłopoty. Pytanie co dalej, czy kolejne zbiórki kasy? Niestety nie można tak w nieskończoność.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×