WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Rząd sfinansuje całoroczne boiska piłkarskie

Do końca roku rząd sfinansuje kilkanaście hal piłkarskich. W dalszym terminie ma to być nawet 100 boisk w całej Polsce - to najnowszy pomysł na poprawę poziomu polskiej piłki.
Marek Wawrzynowski
Marek Wawrzynowski
PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu od lewej: przewodniczący Rady Nadzorczej Ekstraklasa S.A. Karol Klimczak, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka, premier Mateusz Morawiecki oraz prezes Zarządu Ekst

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami Ekstraklasy, po czym ogłosił program pomocy dla polskiej piłki. Program zawiera kilka punktów, z czego najważniejszym jest budowa tzw. hal pneumatycznych czyli "balonów", które umożliwią grę w piłkę zimą.

To jeden z poważnych problemów polskiej piłki. - Wspieramy najpopularniejszą dyscyplinę sportu, jaką jest piłka nożna. Staramy się wyeliminować jej sezonowość - mówi Anna Krupka, z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Oczywiście każdy piłkarz wie, że to jest dość poważny problem. - Znam to ze swojego przykładu. Gdy przychodziła zima, nie mieliśmy warunków do gry - mówi Rafał Wisłocki, prezes Wisły Kraków. Na razie jednak program pilotażowy skupi się na największych klubach. Do końca roku ma "powstać" kilkanaście obiektów. Część istniejących boisk ma dostać zadaszenie. Koszt boiska z zadaszeniem to 5-6 milionów złotych, koszt samego zadaszenia to 2,5-3 mln złotych. Utrzymanie obiektu szacuje się na ponad 30 tysięcy miesięcznie.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Piast Gliwice zasłużył na mistrzostwo Polski. "W odróżnieniu od Legii i Lechii świetnie wykorzystali wiosnę"

- Staraliśmy się przedstawić na spotkaniu rozwiązania systemowe, rozmawialiśmy o kilku sprawach, natomiast plan "hal pneumatycznych" może mieć ogromny wpływ na naszą przyszłość - uważa Karol Klimczak, prezes Lecha Poznań.

ZOBACZ: Polska Ekstraklasa na peryferiach Europy

Oczywiście prawdziwy przełom nastąpi, jeśli hale będą powstawać w małych powiatach, czyli gdy program stanie się masowy. - Trzeba pamiętać, że duże kluby często ściągają do akademii zawodników 15-, 17-letnich, a wielkie talenty często rodzą się w małych miejscowościach - zaznacza Rafał Wisłocki.

Program jest zaczerpnięty z Islandii, gdzie budowa obiektów sportowych - kilkunastu zadaszonych hal raz kilkuset średnich i małych boisk - była jednym z fundamentów tamtejszej rewolucji sportowej.

ZOBACZ: Dlaczego Polacy nie chodzą na mecze?

A co dla małych klubów? Na wniosek Lecha Poznań powstał projekt, który ma zachęcić "małych" do pracy z młodzieżą. Państwo będzie płaciło klubom, które wychowają reprezentantów Polski.

Czy budowa hal pneumatycznych może znacząco wpłynąć na poziom polskiej piłki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (4):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Allez 0
  Trolle z reguly fatalnie pisza po polsku.
  Taka rekrutacja.
  obiektywny A teraz "krzywousty manipulant" dokończył dzieła i ukradł ci resztę z OFE! A ty się cieszysz! Tak ma być! Bankster pluje ci w gębę a ty mówisz, że pada deszcz! A jeśli chodzi o pieniądze to dojna zmiana tak rozporządza nieswoimi (pieniędzmi), że inflacja za kwiecień (w skali miesiaca!) wyniosła 2,2%!!! Obyś za jakiś czas, przy takim rozporządzaniu piniądzem przez dojną zmianę, nie obudził z ręką w nocniku! PS. Podszkol się w pisaniu po polsku!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Allez 0
  hehe - ten nieszczesny troll, ktory na SF udaje kibica
  dwoi sie i troi ze swoja propaganda.
  Bzdury plecie rzadkie, jak tresc ukladu pokarmowego
  za to bardzo gorliwie
  ale coz - ma godne siebie wzorce.
  Ci co nawet nie dbaja nawet o pozory logiki.
  Zeby to, co mowia, jakos sie kupy trzymalo.
  Mysla, ze wystarczy krzyk
  do usluznie podsunietych mikrofonow i kamer.
  obiektywny A teraz "krzywousty manipulant" dokończył dzieła i ukradł ci resztę z OFE! A ty się cieszysz! Tak ma być! Bankster pluje ci w gębę a ty mówisz, że pada deszcz! A jeśli chodzi o pieniądze to dojna zmiana tak rozporządza nieswoimi (pieniędzmi), że inflacja za kwiecień (w skali miesiaca!) wyniosła 2,2%!!! Obyś za jakiś czas, przy takim rozporządzaniu piniądzem przez dojną zmianę, nie obudził z ręką w nocniku! PS. Podszkol się w pisaniu po polsku!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • obiektywny 1
  A teraz "krzywousty manipulant" dokończył dzieła i ukradł ci resztę z OFE! A ty się cieszysz! Tak ma być! Bankster pluje ci w gębę a ty mówisz, że pada deszcz! A jeśli chodzi o pieniądze to dojna zmiana tak rozporządza nieswoimi (pieniędzmi), że inflacja za kwiecień (w skali miesiaca!) wyniosła 2,2%!!! Obyś za jakiś czas, przy takim rozporządzaniu piniądzem przez dojną zmianę, nie obudził z ręką w nocniku! PS. Podszkol się w pisaniu po polsku!
  gmk38 Orliki nawet nie przypominają boiska Pilka na nim odbija sie nie naturalnie jak kauczuk od tej szkodliwej strujacej nawierzchni Oczywiście ze rzad nie ma swoich pieniędzy Tylko nimi rozporządza A rozporzada mi tak ze nawet nie zblizyl sie do zaciaganych długów przez rząd Tuska i jego Towarzyszy z SBecji przy czym jednoczesnie wszystko wyprzedawali , niszczyli etaty ( wojsko ,szkoly ,posterunki itd) teraz wrecz jest odwrotnie (odkupowane sa Banki ,kolej gorska itd) Mimo takiej wyprzedaży państwa na nic pieniędzy nie bylo '' pieniędzy nie ma i nie będzie'' Gdyby nie kradzież pieniędzy z OFE Polska by zbankrutowala ! Do tego doprowadzil zlotoustny rudy manipulant ''Oskar''
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×