Serie A: efektowne zwycięstwo SSC Napoli z Interem Mediolan. To była poezja! Kapitalny gol Piotra Zielińskiego

Napoli 4:1 pokonało walczący o udział w Lidze Mistrzów Inter. Worek z bramkami pięknym strzałem otworzył Piotr Zieliński. Polak trafił w samo okienko gości, których porażka kosztowała utratę miejsca na podium.

Michał Piegza
piłkarze SSC Napoli Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: piłkarze SSC Napoli
Napoli jest już pewne wicemistrzostwa. Inter walczy o 3. miejsce i w niedzielny wieczór został strącony z ligowego podium. Wszystko przez porażkę z Napoli przy jednoczesnym remisie Atalanty z Juventusem.

W 1. połowie dominacja zespołu z Arkadiuszem Milikiem i Piotrem Zielińskim w składzie nie podlegała dyskusji. Gospodarze już w 3. minucie mogli prowadzić, jednak Dries Mertens nie trafił w bramkę. W 16. minucie prowadzenie zespołowi z Neapolu dał Zieliński. Reprezentant Polski kapitalnie uderzył z ok. 20 metrów w samo okienko.

Po zdobytej bramce wciąż gospodarze nadawali ton wydarzeniom na boisku. Brakowało im jednak skuteczności. Mogło to się zemścić w 37. minucie, kiedy po błędzie obrony Napoli z pola karnego płasko uderzył Lautaro Martinez, a Orestis Karnezis nogami odbił piłkę. Pięć minut później tuż obok słupka uderzył Jose Callejon.

Po zmianie stron Inter starał się zaatakować. Napoli czekało spokojnie na swoje kolejne okazje i doczekało się w 61. minucie. W pole karne precyzyjnie dogrywał Callejon, a Mertens głową wpakował piłkę do bramki gości.

Decydująca dla losów meczu była 68. minuta. Wówczas kapitalnie piłkę głową sprzed linii wybił Kalidou Koulibaly. Trzy minuty później było 3:0. Strzał Milika odbił bramkarza, po chwili piłka trafiła pod nogi Fabiana Ruiza, a ten pewnie trafił do pustej bramki. Siedem minut później pomocnik otrzymał futbolówkę w polu karnym i strzałem w okolicach bliższego słupka pokonał Handanovicia.

Inter uratował honor w 81. minucie. Sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Mauro Icardi.

Przed ostatnią kolejką Serie A sprawa 3. miejsca wciąż jest otwarta.