Lotto Ekstraklasa. Lechia - Jagiellonia. Ireneusz Mamrot: Liczę że moja sytuacja wyjaśni się w poniedziałek

Po porażce 0:2 w Gdańsku Jagiellonia Białystok zajęła 5. miejsce w Lotto Ekstraklasie, przegrywając już czwarty raz z Lechią. Ireneusz Mamrot jeszcze nie zna swojej przyszłości, jednak chciałby ją poznać w najbliższych godzinach.

Michał Gałęzewski
Ireneusz Mamrot PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Ireneusz Mamrot
Jagiellonia Białystok przegrała czwarty mecz z Lechią Gdańsk w tym sezonie. - Nasza historia spotkań z Lechią w tym sezonie jest nieprawdopodobna. Wszystkie wyglądają podobnie, a Lechia je wygrywa. Pierwsza połowa mogła się skończyć remisem, a było 1:0. W drugiej połowie dobrze graliśmy w piłkę, ale zeszło z drużyny powietrze po niestrzelonym karnym. Mogliśmy co najmniej zremisować, bo zajęlibyśmy 4. miejsce. Wyjeżdżamy jednak niezadowoleni, bo zakończyliśmy sezon na 5. miejscu, przez co nie zakwalifikowaliśmy się do europejskich pucharów - powiedział Ireneusz Mamrot, trener klubu z Białegostoku.

Pod Jagiellonię zagrali piłkarze Pogoni Szczecin, którzy wygrali 3:0 z Cracovią. Zespół z Białegostoku jednak nie stanął na wysokości zadania. - Znaliśmy wynik z Krakowa w przerwie spotkania, w II połowie już nie. Przegrywaliśmy i zespół wiedział, że jest duża szansa. Jak przegrywaliśmy 0:2, to nikt nie sprawdzał wyniku - stwierdził Ireneusz Mamrot.

Czy trener Jagiellonii zostanie w klubie na przyszły sezon? - Bardzo bym chciał odpowiedzieć na to pytanie, ale nie znam odpowiedzi. Mam nadzieję, że ta sprawa wyjaśni się w poniedziałek. To sytuacja, w której chcę wiedzieć, na czym stoję. Publicznych deklaracji składać nie będę, ale dwa, trzy transfery mogą pozwolić, by zespół był silniejszy - podsumował Mamrot.

Czy Jagiellonia powinna pozostawić Ireneusza Mamrota na przyszły sezon?