Złoty But: w końcu - Krzysztof Piątek znów w czołówce

Po pięciu meczach przerwy Krzysztof Piątek znów strzelił gola dla Milanu w Serie A. Dzięki temu awansował w klasyfikacji europejskiego Złotego Buta. Dogonił m.in. Roberta Lewandowskiego.

Bartosz Zimkowski
Krzysztof Piątek Getty Images / Emilio Andreoli / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Gola nr 22 w Serie A zdobył Krzysztof Piątek. Polak przełamał się po pięciu meczach posuchy, trafiając w niedzielnym spotkaniu z Frosinone Calcio (2:0). W drugiej połowie przeciął strzał Fabio Boriniego i z pięciu metrów pokonał bramkarza. Ostatni raz z gola reprezentant Polski cieszył się w wyjazdowym spotkaniu z Juventusem (2:3), który był rozegrany 6 kwietnia.

Większych zmian w klasyfikacji Złotego Buta nie ma. Trzeba zaznaczyć, że już tydzień temu Premier League zakończyła sezon. W ten weekend Niemcy i Hiszpanie dołączyli do tego grona. Z 36 golami rozgrywki kończy Lionel Messi, który najprawdopodobniej ponownie sięgnie po Złotego Buta.

Kylian Mbappe musiałby w ostatniej kolejce strzelić cztery gole, żeby dogonić Argentyńczyka. Tyle samo musiałby zdobyć Piątek, jeśli marzy mu się jeszcze awans na podium.

... Arkadiusz Milik Napoli 17 34

Ranking powstaje w oparciu o liczbę goli strzelonych przez piłkarzy w lidze, która jest mnożona przez współczynnik trudności rozgrywek. Najwyższy - dwa - ma pięć czołowych lig. Obecnie: hiszpańska, angielska, niemiecka, francuska i włoska (współczynnik zależy od wyników klubów z każdej ligi w europejskich pucharach w ciągu ostatnich pięciu sezonów). W poprzednim sezonie nagrodę zebrał Lionel Messi (68 pkt za 34 gole).

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Ile goli strzeli Piątek w ostatniej kolejce?