Mistrzostwa świata U-20: sporo emocji w wieczornych meczach, zwycięstwa Urugwaju i Ukrainy

Sporo emocji w wieczornych meczach grupy C i D mistrzostw świata U-20. Po pełną pulę sięgnęły reprezentacje Urugwaju oraz Ukrainy.

Szymon Mierzyński
Nicolas Acevedo (z lewej) i Hakon Evjen (z prawej) PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Nicolas Acevedo (z lewej) i Hakon Evjen (z prawej)
Zespół z Ameryki Południowej wygrał z Norwegią 3:1, ale spotkanie miało dwa oblicza. Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja Urugwajczyków, którzy grali swobodnie, z polotem i wypracowali dwubramkową przewagę. Błysnął zwłaszcza Darwin Nunez, który otworzył wynik znakomitym lobem.

W przerwie wydawało się, że jest po zawodach, ale tuż po zmianie stron Christian Dahle Borchgrevink wykorzystał fatalne nieporozumienie w defensywie rywala i dał Norwegom gola kontaktowego. Skandynawowie mocno podkręcili tempo, stworzyli kilka sytuacji, jednak nic więcej już nie wskórali, a w końcówce wszelkich nadziei pozbawił ich Brian Rodriguez.

Ukraińcy objęli prowadzenie po bramce Serhija Bułecy, lecz już pięć minut później płynną akcję oskrzydlającą wykończył Brandon Servania. Rozstrzygający gol w Bielsku-Białej padł krótko po przerwie, gdy po rzucie rożnym precyzyjnie przy słupku główkował Denys Popow.

->Polacy od początku turnieju w trudnej sytuacji. Zobacz tabelę

Grupa C:

Urugwaj U-20 - Norwegia U-20 3:1 (2:0) 1:0 - Darwin Nunez 21' 2:0 - Francisco Ginella 29' 2:1 - Christian Dahle Borchgrevink 47' 3:1 - Brian Rodriguez 87'

Terminarz 2. kolejki:

Honduras U-20 - Urugwaj U-20 / pon. 27.05.2019 godz. 18.00 (Lublin)

Norwegia U-20 - Nowa Zelandia U-20 / pon. 27.05.2019 godz. 20.30 (Łódź)

Grupa D:

Ukraina U-20 - USA U-20 2:1 (1:1) 1:0 - Serhij Bułeca 26' 1:1 - Brandon Servania 32' 2:1 - Denys Popow 51'