Rezerwy Lecha Poznań awansowały do II ligi!

Historyczny wyczyn Lecha. Poznański klub jest pierwszym, który będzie miał dwie drużyny na szczeblu centralnym. Jego rezerwy awansowały do II ligi.

Szymon Mierzyński
Lech II Poznań WP SportoweFakty / Szymon Mierzyński / Na zdjęciu: Lech II Poznań
Sukces został przypieczętowany w sobotnim meczu 33. kolejki z Radunią Stężyca. Na stadionie we Wronkach drugi zespół "Kolejorza" zwyciężył 3:1. Pierwsza bramka padła w 29. minucie. Po świetnym wycofaniu przez Jakuba Kamińskiego, mocno z kilkunastu metrów uderzył Krzysztof Kołodziej i choć trafił w słupek, to piłka odbiła się jeszcze od pleców nieszczęśliwie interweniującego Kacpra Tułowieckiego i wpadła do siatki.

Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg, dlatego gol pozwolił poznaniakom nabrać pewności siebie. W drugiej części mogli dość szybko podwyższyć prowadzenie, ale Kołodziej nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na Pawle Tupaju.

Ci sami zawodnicy wystąpili w głównych rolach w 67. minucie, gdy Lech II przypieczętował zwycięstwo. Kołodziej perfekcyjnie podał z lewego skrzydła, a Tupaj dołożył nogę na 5. metrze i Tułowiecki był bez szans.

2:0 i koniec emocji? Nie! W doliczonym czasie mieliśmy jeszcze dwa trafienia. Radunia złapała kontakt za sprawą gola Piotra Karasińskiego, lecz jej nadzieje szybko rozwiał pięknym strzałem z rzutu wolnego Dariusz Dudka i gospodarze wygrali ostatecznie 3:1.

Rezerwy "Kolejorza" zapewniły sobie 1. miejsce na koniec sezonu. Aktualnie mają sześć punktów przewagi nad KKS 1925 Kalisz i Radunią, a we wszystkich bezpośrednich potyczkach z tymi rywalami odnieśli zwycięstwa.

Awans Lecha II to historyczny sukces poznaniaków, gdyż dotąd żaden ekstraklasowy klub nie miał rezerw na szczeblu centralnym. W przeszłości wprawdzie zarówno Lech, jak i kilka innych klubów prowadziło zespoły w starej III lidze (która była wtedy trzecim poziomem), tyle że nie były to rozgrywki centralne, a podzielone na cztery grupy.

->Warta Poznań ma nowego dyrektora sportowego

Lech II Poznań - Radunia Stężyca 3:1 (1:0)
1:0 - Kacper Tułowiecki (sam.) 29'
2:0 - Paweł Tupaj 67'
2:1 - Piotr Karasiński 90+3'
3:1 - Dariusz Dudka 90+4'

W 58. minucie Krzysztof Kołodziej (Lech II Poznań) nie wykorzystał rzutu karnego (Kacper Tułowiecki obronił).

->Lech Poznań uzupełnia listę sparingpartnerów

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy w przyszłym sezonie rezerwy Lecha utrzymają się w II lidze?