Eliminacje Euro 2020: Kazachstan rozbił San Marino

Bez niespodzianki w pierwszym wtorkowym meczu grupy I eliminacji Euro 2020. Kazachstan rozbił u siebie San Marino, zwyciężając 4:0.
Szymon Mierzyński
reprezentanci Kazachstanu Newspix / Robert Szaniszlo/NurPhoto via ZUMA Press / Na zdjęciu: reprezentanci Kazachstanu

Drużyna Michala Bilka nie od razu weszła na wysokie obroty i w pierwszej połowie przeżywała męki. Zwieńczyła je jednak ładną kombinacyjną akcją, po której wynik otworzył Isłambek Kuat.

Po przerwie poszło już gładko. Gospodarze podkręcili tempo, a ekipa San Marino nie była w stanie ich zatrzymać. Kiepsko bronił też Elia Benedettini, a największy błąd popełnił w 65. minucie, przepuszczając piłkę do siatki po pozornie niegroźnym strzale Gafurżana Sujumbajewa sprzed pola karnego.

->Krzysztof Piątek goni czołówkę klasyfikacji strzelców

Po wtorkowej wygranej Kazachstan ma sześć punktów - tyle samo co Rosja i Szkocja. Te zespoły swoje spotkania 4. kolejki dopiero jednak rozegrają. Rosjanie zmierzą się u siebie z Cyprem, zaś Szkoci w wyjazdowym starciu staną naprzeciw Belgii.

->Polska - Izrael. Urodzeni, żeby wygrywać! Cudowne oczyszczenie Biało-Czerwonych

Kazachstan - San Marino 4:0 (1:0)
1:0 - Isłambek Kuat 45'
2:0 - Maksim Fedin 62'
3:0 - Gafurżan Sujumbajew 65'
4:0 - Baurżan Isłamchan 79'

Sędzia: Bartosz Frankowski (Polska).