Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Ruch Chorzów dostanie sporo pieniędzy od miasta. W zamian za promocję

Drużyna Ruchu Chorzów w przeciągu trzech lat spadła z ekstraklasy do piłkarskiej III ligi. Mimo to zespół może liczyć na duże wsparcie finansowe od miasta. Do grudnia bieżącego roku, klub ma otrzymać w ratach 4 miliony złotych. Jest jednak warunek.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
stadion Ruchu Chorzów Newspix / Lukasz Laskowski / PressFocus / Na zdjęciu: stadion Ruchu Chorzów

"Klub będzie promował miasto m.in. na strojach pierwszej drużyny, na stadionie przy Cichej, w oficjalnej telewizji klubowej, w internecie, a także poprzez ponad 200 różnego rodzaju akcji skierowanych do dzieci, seniorów, kibiców i mieszkańców miasta. Za zrealizowanie zadania Ruch otrzyma wynagrodzenie w wysokości 4 mln zł brutto płatne w miesięcznych transzach. Pierwsze wpływy z tytułu promocji miasta mają trafić do klubu na przełomie sierpnia i września" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Ruchu Chorzów.

Śląski klub na zrealizowanie zadania promocji miasta ma czas do 20 grudnia 2019 roku. Umowa między klubem a miastem została zawarta w poniedziałek. 

Czytaj także: kibice Ruchu Chorzów ufundowali piłkarzom wodę

4 miliony złotych brutto, jakie Ruch otrzyma od miasta, to spora kwota. Na taką nie zawsze mogą liczyć nawet kluby w PKO Ekstraklasie. Dla przykładu na sezon 2019/2020 budżet Jagielloni Białystok, czołowego polskiego klubu, zostanie zasilony kwotą 1,8 miliona z miasta. 

W ostatnich sezonach Ruch Chorzów miał problemy finansowe i sportowe. Jeszcze w 2014 roku klub cieszył się z brązowego medalu mistrzostw Polski. W 2017 roku Ruch spadł z ekstraklasy. 12 miesięcy później był już w II lidze, a sezon 2018/2019 zakończył spadkiem do III ligi. 

Czytaj także: Ruch Chorzów otrzymał licencję na grę w III lidze, ale są warunki

ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski dla WP SportoweFakty: Szansa na medal na wielkim turnieju jest znikoma, ale chcemy dać Polakom radość i dumę

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×