Sparing: Lech Poznań pewnie wygrał z Vitesse Arnhem, pierwszy gol Djordje Crnomarkovicia

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Opalenicy Lech Poznań wygrał z Vitesse Arnhem 2:0. Gole dla drużyny Dariusza Żurawia zdobyli Filip Marchwiński oraz Djordje Crnomarković.

Szymon Mierzyński
piłkarze Lecha Poznań Newspix / Tomasz Wantula / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań
W starciu z 5. zespołem ubiegłego sezonu Eredivisie "Kolejorz" dobrze wypadł przede wszystkim w pierwszej połowie i to wtedy ustalił wynik.

W 31. minucie otworzył go Filip Marchwiński, który łatwo minął jednego z obrońców i płaskim strzałem wykorzystał sytuację sam na sam z Jeroenem Houwenem. Druga bramka to dzieło Djordje Crnomarkovicia. Serbski stoper główkował skutecznie po dośrodkowaniu Darko Jevticia z rzutu rożnego i zaliczył w ten sposób pierwsze trafienie w nowych barwach.

Lech dominował zdecydowanie i zasłużenie triumfował. Rywal z Holandii, który później zaczyna nowy sezon (dopiero w pierwszy weekend sierpnia) zaprezentował formę daleką od optymalnej.

->Totolotek Puchar Polski: znamy komplet uczestników, trzech IV-ligowców w stawce

Poznaniacy odnieśli czwarte zwycięstwo w piątym letnim sparingu. Wcześniej wygrali z Widzewem Łódź (3:0) i Broendby IF (1:0), przegrali z AEK Larnaka (1:3), a także wygrali z FC Mitdjylland (2:1).

Następne spotkanie kontrolne z udziałem "Kolejorza" odbędzie się w piątek 12 lipca. Wtedy jego przeciwnikiem będzie I-ligowy GKS Tychy.