Puchar Narodów Afryki 2019: Nigeria wyeliminowała RPA, decydujący gol w samej końcówce

Nigeria dołączyła do Senegalu i jako druga zapewniła sobie udział w półfinale Pucharu Narodów Afryki 2019. Drużyna Gernota Rohra wygrała z Republiką Południowej Afryki 2:1, strzelając decydującego gola w samej końcówce.

Szymon Mierzyński
reprezentacja Nigerii PAP / Khaled Elfiqi / Na zdjęciu: reprezentacja Nigerii
"Superorły" objęły prowadzenie w 27. minucie, gdy po akcji oskrzydlającej, z kilku metrów do siatki trafił Samuel Chukwueze.

Taki wynik utrzymywał się dość długo, lecz w drugiej połowie ekipa RPA zdołała wyrównać. W zamieszaniu w polu karnym precyzyjnie przy dalszym słupku główkował Bongani Zungu i Daniel Akpeyi był bez szans.

->Copa America 2019: bez niespodzianki w finale. Dziewiąty triumf Brazylii!

Gdy zanosiło się na dogrywkę, w 89. minucie podopieczni Gernota Rohra przechylili jednak szalę na swoją korzyść i zapewnili sobie skromny triumf. Fatalnie w tej sytuacji pomylił się bramkarz Ronwen Williams, który po dośrodkowaniu Mosesa Simona z rzutu rożnego zaliczył pusty przebieg i ten błąd uderzeniem z najbliższej odległości wykorzystał William Troost-Ekong.

Nigeria zmierzy się w półfinale z lepszym z pary Wybrzeże Kości Słoniowej - Algieria.