Eliminacje Ligi Mistrzów: gol Jakuba Świerczoka. Porażka Ludogorca Razgrad

Jakub Świerczok rozpoczął sezon w europejskich pucharach od mocnego uderzenia. Polak strzelił gola dla Ludogorca Razgrad w przegranym 1:2 meczu eliminacji Ligi Mistrzów z Ferencvarosi TC.

Jakub Świerczok Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: Jakub Świerczok
Ludogorec Razgrad rozpoczął rywalizację z węgierskim zespołem w Budapeszcie. Jakub Świerczok strzelił więc dość istotnego gola na wyjeździe. Były napastnik Polonii Bytom doprowadził do wyniku 1:1 w 31. minucie. Jego drużyna zbudowała szybki atak po banalnej stracie zawodników Ferencvarosi TC na własnej połowie, a Polak dobił piłkę do siatki po strzale Mavisa Tchiboty obronionym przez Denesa Dibusza. Był we właściwym miejscu, uniknął spalonego.

Świerczok strzelił pierwszego gola w niedawno rozpoczętym przez Ludogorca sezonie. Skutecznością imponował również na początku zeszłorocznych eliminacji europejskich pucharów, kiedy zdobył cztery bramki w dwumeczu z Crusaders FC.

W drużynie z Bułgarii grał od początku meczu do 78. minuty Jacek Góralski. Reprezentant kraju dostał żółtą kartkę za faul. Z kolei po stronie gospodarzy zaprezentowali się znani z polskich boisk Lasza Dwali, były obrońca Pogoni Szczecin, a także Gergo Lovrencsics, były skrzydłowy Lecha Poznań. Węgier asystował przy jednej z bramek dla gospodarzy, którą zdobył Tokmac Nguen.

W drugiej połowie piłkarze Ferencvarosi TC rozstrzygnęli mecz golem Ołeksandra Zubkowa na 2:1, dzięki czemu przystąpią do rewanżu na terenie Ludogorca z zaliczką.

Ferencvarosi TC - Ludogorec Razgrad 2:1 (1:1)
1:0 - Tokmac Nguen 6'
1:1 - Jakub Świerczok 31'
2:1 - Ołeksandr Zubkow 65'

Ferencvarosi: Denes Dibusz - Gergo Lovrencsics, Miha Blazić, Lasza Dwali, Marcel Heister - Danyło Ihnatenko, Ihor Charatin (77' David Siger) - Ołeksandr Zubkow, Michal Skvarka, Tokmac Nguen (83' Roland Varga) - Tamas Priskin (66' Davide Lanzafame)

Ludogorec: Płamen Iliew - Jordan Ikoko, Georgi Terziew, Cosmin Moti, Anton Nedjałkow - Dan Biton (66' Marcelinho), Jacek Góralski (78' Stephane Badji), Swetosław Djakow - Jody Lukoki (83' Jorginho), Jakub Świerczok, Mavis Tchibota

Żółte kartki: Siger (Ferencvarosi) oraz Moti, Góralski (Ludogorec)

Sędzia: Eitan Shmuelevitz (Izrael)

Czy Ludogorec Razgrad awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów?