Sparingi. GKS Bełchatów lepszy w meczu niepokonanych. Jastrzębianie zatrzymani

GKS Bełchatów wygrał 1:0 z imiennikiem z Jastrzębia-Zdroju i spośród pierwszoligowców już tylko on jest niepokonany w okresie przygotowań. Sandecja Nowy Sącz nie dała się ograć piątej sile słowackiej ekstraklasy.

Bartosz Biel Newspix / Marian Zubrzycki/400mm.pl / Na zdjęciu: Bartosz Biel
GKS 1962 Jastrzębie przegrał po pięciu meczach, w których miał bilans cztery zwycięstwa i pechowy remis z Piastem Gliwice. Podopieczni Jarosława Skrobacza zostali zatrzymani przez ligowego przeciwnika GKS Bełchatów. Jedynego gola w tym sparingu strzelił młodzieżowiec Dawid Kocyła. Była 74. minuta i choć w tym fragmencie Brunatni nie przeważali, potrafili wykorzystać akcję oskrzydlającą.

GKS Bełchatów to już jedyny niepokonany pierwszoligowiec w okresie przygotowań.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrał 3:1 ze słowackim drugoligowcem Partizanem Bardejov. Najbardziej dynamicznym fragmentem sparingu był ostatni kwadrans pierwszej części, w którym gole padały co cztery minuty. Bruk-Bet prowadził dzięki strzałom Patrika Misaka i Jacka Kiełba, a wynik ustalił w czasie doliczonym do drugiej połowy Arni Vilhjalmsson. Ze słowackim klubem zagrała również Sandecja Nowy Sącz i zremisowała 2:2 z MFK Zemplinem Michalovce, piątą siłą miejscowej ekstraklasy. Wynik mógł być jeszcze bardziej wartościowy, lecz podopieczni Tomasza Kafarskiego zmarnowali dwubramkowe prowadzenie.

Będący u progu inauguracji sezonu przedstawiciele PKO Ekstraklasy zgodnie wygrali swoje sparingi z pierwszoligowcami. Wisła Kraków nawet dwa. Jedna ekipa Macieja Stolarczyka ograła Puszczę Niepołomice 4:2, a druga 3:1. Miedź Legnica i KGHM Zagłębie Lubin nie rozegrają w tym sezonie ligowych derbów. W sparingowych lubinianie zwyciężyli 1:0 dzięki bramce Bartosza Kopacza. Sasa Balić przedwcześnie opuścił boisko za uderzenie przeciwnika. Identycznym wynikiem 0:1 zakończyła się gra kontrolna Odry Opole z Wisłą Płock.

Nie zapewnili rozrywki piłkarze rezerw Lecha Poznań. W sobotę spędzili na boisku 180 minut i zremisowali bezbramkowo zarówno z Polonią Środa Wlkp., jak i z Wartą Sieradz. Żaden inny drugoligowiec nie zanotował dwóch bezbramkowych remisów od początku okresu przygotowań. Rezerwiści zrobili to jednego dnia.

Stal Rzeszów - Znicz Pruszków 2:1

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Bełchatów zakończy rundę jesienną w górnej połowie tabeli Fortuna I ligi?