The Championship: gol Kamila Grosickiego na inaugurację sezonu, porażka Hull City. Wygrana zespołu Białkowskiego

Świetnie w nowy sezon wszedł Kamil Grosicki. W meczu 1. kolejki The Championship reprezentant Polski zdobył bramkę dla Hull City w przegranym 1:2 starciu ze Swansea City. Natomiast wygrała drużyna Millwall FC, której zawodnikiem jest Białkowski.

Tomasz Rosiński
Kamil Grosicki Getty Images / Leila Coker/ MI News/NurPhoto / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
Faworytami sobotniej konfrontacji w Swansea była ekipa Łabędzi, ale Tygrysy zamierzały postawić im trudne warunki gry i objęły prowadzenie już w 3. minucie rywalizacji. Wówczas do siatki trafił Grosicki, któremu asystował Jackson Irvine. Swój spory udział w tej bramce miał David Batty i to jemu początkowo zapisano tego gola.

Później zdecydowanie przeważali gospodarze, którzy w pierwszej połowie nie potrafili zaskoczyć defensywy Hull. Ta sztuka miejscowej drużynie udała się dopiero tuż po przerwie, a bramki zdobyli Borja Baston i Mike van der Hoorn, którzy - jak się później okazało - zapewnili triumf swojemu klubowi.

Udanie zmagania na zapleczu Premier League rozpoczęli piłkarze Millwall FC, którzy po golu Jeda Wallace'a pokonali Preston North End. Bartosz Białkowski pojawił się na boisku w 43. minucie, zmieniając kontuzjowanego Franka Fieldinga.