AS Nancy może zostać ukarane. Kibice drużyny śpiewali homofobiczne piosenki podczas meczu

Grająca we francuskiej Ligue 2 drużyna AS Nancy może spodziewać się kar dyscyplinarnych. Wszystko przez kibiców zespołu, którzy śpiewali homofobiczne piosenki podczas meczu z Le Mans (2:1).

Mateusz Kozanecki
kibice AS Nancy Getty Images / Stephane Reix / Na zdjęciu: kibice AS Nancy
Prowadzący spotkanie AS Nancy Lorraine - Le Mans UC 72 Mehdi Mokhtari z uwagi na zachowanie kibiców przerwał grę w 27. minucie. Wówczas piłkarze gospodarzy podeszli do fanów. Poprosili ich, aby przestali śpiewać homofobiczne piosenki.

Po krótkiej chwili mecz został wznowiony. - Nie ma miejsca na takie zachowania na stadionie piłkarskim - powiedział prezes AS Nancy Lorraine Jean-Michel Roussier w rozmowie z telewizją BBC.

Działania sędziego pochwalone zostały na Twitterze przez francuską minister sportu Roxanę Maracineanu.

"Składam gratulacje sędziemu Mehdiemu Mokhtariemu i delegatowi Ligue de Football Professonnel Alainowi Marseille'owi, którzy postanowili przerwać mecz piłki nożnej pomiędzy Nancy i Le Mans z powodu homofobicznego zachowania. To pierwszy i - mam nadzieję - ostatni raz" - napisała Maracineanu.

Minister ds. równości płci, Marlene Schiappa, dodała: "gratulacje dla sędziego za dzielne przerwanie meczu z homofobicznymi piosenkami śpiewanymi w Nancy. Piłka nożna musi pozostać sportem dla wszystkich".

Komisja dyscyplinarna LFP zbierze się w środę i wówczas podjęte zostaną decyzje odnośnie ewentualnych kar dla AS Nancy Lorraine.