II liga: Stal Rzeszów umocniła się na prowadzeniu. Sobota skromnych wygranych

Po sobotnich meczach w II lidze liderem jest Stal Rzeszów, a wiceliderem Garbarnia Kraków. Oba kluby zwyciężyły 1:0 dzięki późno zdobytej bramce.

piłkarze Stali Rzeszów Newspix / MACIEJ GOCLON / FOTONEWS / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: piłkarze Stali Rzeszów
Stal Rzeszów objęła w środku tygodnia prowadzenie w tabeli. Pierwsza obrona pozycji lidera przypadła w sobotę, a beniaminek zagrał u siebie z Elaną Toruń. W Rzeszowie nie zgubił od początku sezonu żadnego punktu i podtrzymał passę. Mecz zakończył się wynikiem 1:0, a jedynego gola strzelił Łukasz Mozler w 78. minucie. Ponad dwa tysiące kibiców długo czekało na przełom w tym starciu, ale Stal zdążyła postawić na swoim. Ma 15 punktów, 12 strzelonych goli na koncie. Beniaminek zaliczył mocne wejście na szczebel centralny. Z kolei Elana nie zachwyca i jest w dolnej połowie tabeli.

Garbarnię Kraków i Lecha II Poznań dzieliły jeszcze późną wiosną dwie ligi. Po spadku zespołu z Małopolski i awansie piłkarzy z Wielkopolski doszło do ich pierwszego w historii spotkania na najniższym szczeblu centralnym. Pojedynek w Krakowie miał podobny scenariusz do tego w Rzeszowie. Także długo trzeba było czekać na rozstrzygnięcie i także skończyło się na zwycięstwie gospodarzy 1:0. Garbarnia zraniła rezerwistów w 87. minucie, kiedy to gola strzelił Krzysztof Szewczyk. Drużyna z Krakowa jest wiceliderem i ma dwa punkty mniej niż Stal.

Większość meczów 6. kolejki w niedzielę.

6. kolejka II ligi:

Stal Rzeszów - Elana Toruń 1:0 (0:0)
1:0 - Łukasz Mozler 78'

Garbarnia Kraków - Lech II Poznań 1:0 (0:0)
1:0 - Krzysztof Szewczyk 87'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stal Rzeszów będzie na miejscu premiowanym awansem po rundzie jesiennej?