Bundesliga. Wysoka porażka Fortuny Duesseldorf, pierwszy punkt Unionu Berlin

Pierwszy w historii punkt w Bundeslidze wywalczył 1.FC Union Berlin. Zespół Rafała Gikiewicza zremisował 1:1 z FC Augsburg. Z kolei Fortuna Duesseldorf uległa Bayerowi 04 Leverkusen 1:3.

Łukasz Witczyk
Kai Havertz (z lewej) i Lewis Baker Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Kai Havertz (z lewej) i Lewis Baker
Fortuna Duesseldorf mecz rozpoczęła od nieszczęśliwej interwencji Lewisa Bakera, który w 6. minucie skierował piłkę do własnej bramki. Przed przerwą Fortuna straciła jeszcze dwie bramki. Dla Bayeru trafił Charles Aranguiz i Karim Bellarabi. Po przerwie gospodarze zdołali odpowiedzieć jedynie golem Alfredo Moralesa. Od 59. minuty na boisku był Dawid Kownacki. W drugiej połowie grał również posiadający polskie obywatelstwo Adam Bodzek.

1.FC Union Berlin zremisował na wyjeździe z FC Augsburg 1:1. Obie drużyny w pierwszej połowie więcej uwagi poświęcały na defensywę. W drugiej części gry było już więcej ofensywnych akcji. Najpierw do siatki rywali trafił Ruben Vargas. Union do wyrównania doprowadził w 80. minucie dzięki Sebastianowi Anderssonowi. Całe spotkanie rozegrał Rafał Gikiewicz.

Wyjazdowe zwycięstwo odniosła Borussia M'gladbach. Zespół ten po 18 minutach przegrywał 0:1 z 1.FSV Mainz, ale później strzelali już tylko gracze Źrebaków. Borussia ostatecznie wygrała 3:1. Takim samym wynikiem zakończył się mecz SC Paderborn 07 - SC Freiburg. Goście również przegrywali, ale zdołali odwrócić losy meczu.

TSG Hoffenheim pokonało Werder Brema 3:2. Tuż przed przerwą goście objęli prowadzenie po golu Nicklasa Fullkruga. Hoffenheim odpowiedziało dwoma golami, które strzelili Ermin Bicakcić i Ihlas Bebou. W 81. minucie bremeńczycy zdołali doprowadzić do wyrównania, ale w końcówce Pavel Kaderabek przechylił szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy.