Premier League. Southampton - Manchester United. "Wystarczająco solidny". Zobacz noty Jana Bednarka

Jan Bednarek zagrał przez pełne 90 minut w meczu Premier League między jego Southampton FC a Manchesterem United (1:1). Zobacz, jak media oceniły reprezentanta Polski.

Dawid Borek
Dawid Borek
Na zdjęciu na pierwszym planie: Jan Bednarek Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu na pierwszym planie: Jan Bednarek
Święci od 10. minuty musieli gonić wynik. Wtedy do bramki Southampton FC trafił Daniel James, który po zagraniu Scotta McTominaya w pole karne przejął piłkę, wszedł w "szesnastkę" i kapitalnie uderzył. Gospodarze wyrównali stan meczu w 58. minucie, gdy Davida de Geę strzałem głową pokonał Jannik Vestergaard. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Jan Bednarek przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Polak nie był widoczny w ofensywie, w defensywie dobrze współpracował natomiast z partnerami. Za to został pozytywnie oceniony przez angielskie media.

"Wystarczająco dobry występ w wykonaniu reprezentanta Polski" - stwierdzili dziennikarze "Mirrora", przyznając Janowi Bednarkowi "szóstkę" (w skali 1-10, gdzie 10 to najwyższa nota).

"Robił wrażenie w sercu linii obrony" - napisali na temat polskiego obrońcy redaktorzy tbrfootball.com.

Żurnaliści serwisu 90min.com ocenili Jana Bednarka na "6", od "SofaScore" reprezentant Polski dostał z kolei notę "6.8". Po czterech kolejkach Premier League Southampton FC ma na koncie cztery punkty (jedna wygrana, jeden remis, dwie porażki).

Czy "6" to najbardziej sprawiedliwa nota dla Jana Bednarka po meczu z Manchesterem United?