Fortuna I liga: Stal Mielec umocniła się na prowadzeniu. Miedź Legnica wygrała sentymentalny mecz

Stal Mielec umocniła się na pozycji lidera Fortuna I ligi. Drużyna Artura Skowronka wygrała 1:0 na stadionie Puszczy Niepołomice. Komplet punktów zdobyli w niedzielę również piłkarze Miedzi Legnica i Chrobrego Głogów.

piłkarze Stali Mielec Newspix / KAROL SŁOMKA / 400mm.pl / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: piłkarze Stali Mielec
Na zakończenie kolejki rozegrano mecz pod hasłem "odczarować Niepołomice". Puszcza nie zwyciężyła na własnym stadionie od początku sezonu, a Stal Mielec nigdy dotąd nie wygrała w tym miejscu. Drużyna z Podkarpacia wyszła na prowadzenie w 25. minucie dzięki strzałowi Bartosza Nowaka. Później rozsądnie się broniła i nie pozwoliła na odpowiedź podopiecznym Tomasza Tułacza.

Przed wyjściem na boisko Wigry Suwałki miały jeden punkt więcej niż Miedź Legnica, ale to przekładało się na przewagę aż 10 lokat w tabeli. Konfrontacja na Dolnym Śląsku miała specjalne znaczenie dla trenerów Dominika Nowaka i Adama Fedoruka, którzy poprowadzili podopiecznych w pojedynku ze swoim byłym klubem. Triumfował Nowak. Po pierwsze dlatego, że jego Miedź wygrała 2:1. Po drugie dlatego, że jego zmiennik Jakub Łukowski otworzył wynik w 65. minucie krótko po wejściu z ławki rezerwowych. Przewagę legniczan powiększył Patryk Makuch i trafienie Cezarego Sauczka w doliczonym czasie nie miało już dużego znaczenia.

GKS Bełchatów pokazywał dotychczas dużą moc na własnym stadionie. Od początku sezonu odniósł w roli gospodarza trzy zwycięstwa i nie stracił w tych spotkaniach gola. Dlatego to co wydarzyło się w niedzielę można nazwać ostrym hamowaniem beniaminka. Brunatni przegrali 1:2 z Chrobrym Głogów, który cieszył się w Bełchatowie dopiero z pierwszego zwycięstwa w sezonie.