Puchar Ligi Francuskiej: PSG pierwszym finalistą

Na Parc des Princes piłkarze Paris Saint Germain pokonali AJ Auxerre 3:2 i awansowali do finału Pucharu Ligi Francuskiej. Podopieczni Jeana Fernandeza zagrają w tej fazie rozgrywek po raz pierwszy od sezonu 1999/2000, kiedy przegrali rywalizację o to trofeum z Gueugnon.

Piotr Robaczyński

Gospodarze od początku spotkania byli stroną przeważającą i ostatecznie odnieśli zasłużone zwycięstwo. Do przerwy prowadzili oni już 2:0 po bramkach Mario Yepesa i Pedro Paulety. W drugiej części spotkania piłkarze Auxerre dążyli do odrobienia strat, ale nie potrafili wykorzystać stwarzanych pod bramką PSG sytuacji i mimo ambitnej walki przegrali 2:3. Trzeciego gola dla gospodarzy zdobył Bernard Mendy. Na listę strzelców wpisał się także golkiper stołecznej drużyny Mickaël Landreau, który niefortunnie wbił piłkę do własnej bramki. Później goście odpowiedzieli jeszcze trafieniem Juliena Quercii, dla którego był to pierwszy gol w barwach zespołu AJA. W 62. minucie na boisku pojawił się Ireneusz Jeleń, Polakowi nie udało się jednak zmienić niekorzystnego rezultatu spotkania.

W finale Paris Saint Germain zmierzy się ze zwycięzcą meczu Le Mans - RC Lens.

Paris SG - AJ Auxerre 3:2 (2:0)
1:0 - Yepes 31'
2:0 - Pauleta 43'
2:1 - Landreau (s.) 74'
3:1 - Mendy 79'
3:2 - Quercia 90'

Paris SG: Landreau - Camara, Mendy (80' Souza), Armand, Bourillon, Ceara, Yepes, Rothen (86' Sankharé), Clément, Luyindula, Pauleta (62' Diané).

AJ Auxerre: Riou - Jaur?s (86' Mignot), Traoré, Grichting, Thomas, Pedretti, Chafni, Munteanu (65' Quercia), Oliech, Lejeune (62' Jeleń), Niculae.