Zwycięstwo Hondurasu, remis Meksyku

Przygotowujące się do kolejnych meczów w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2010 reprezentacje Hondurasu oraz Meksyku rozegrały kolejne mecze towarzyskie. Pierwsza z drużyn pokonała na wyjeździe 2:0 Panamę, druga natomiast tylko bezbramkowo zremisowała z Gwatemalą.

Adam Kiołbasa

Honduras od początku przeważał i już do przerwy prowadził z Panamą. Wówczas bramkę dla gości w 21. minucie strzelił Lalin. Po zmianie stron przyjezdni zadali jeszcze jeden cios, a konkretnie w 54. wynik rywalizacji ustalił Norales.

Rozczarował Meksyk, który po tym, jak rozgromił 4:0 Wenezuelę, tym razem tylko bezbramkowo zremisował z Gwatemalą. Gospodarze, którzy ostatnimi czasy formą nie błyszczą, o czym świadczą wyniki osiągane w ramach kwalifikacji MŚ 2010 grali w przewadze liczebnej już od 87. minuty, ale na zdobycie zwycięskiego gola już zabrakło im czasu.

Panama - Honduras 0:2 (0:1)
0:1 - Nalin 21'
0:2 - Norales 54'

Meksyk - Gwatemala 0:0
Czerwona kartka: Fernandez 87' (Gwatemala).