II liga: Górnik Polkowice wygrał wysoko i opuścił strefę spadkową

Górnik Polkowice wygrał 3:0 wyjazdowy mecz beniaminków z Lechem II Poznań i opuścił strefę spadkową w drugoligowej tabeli.

mecz Rekord Bielsko-Biała - KS Górnik Polkowice Newspix / JAKUB ZIEMIANIN / 400mm.pl / Na zdjęciu: mecz Rekord Bielsko-Biała - KS Górnik Polkowice
Drużyna z Wielkopolski zagrała w roli gospodarza po trzech meczach wyjazdowych z rzędu. Przywiozła z nich sześć punktów i chciała potwierdzić niezłą dyspozycję u siebie. Zagrała jednak zawodnie w obronie i nieskutecznie w przodzie, co poskutkowało wysoką porażką.

Górnik Polkowice odniósł drugie zwycięstwo w sezonie. W bardzo podobnych okolicznościach. Ponownie pokonał beniaminka, znów na wyjeździe. Po podbiciu Legionowa drużyna z Dolnego Śląska zagrała dobre zawody we Wronkach.

Górnik prowadził po pierwszej połowie 1:0. Efektownego gola z okolic narożnika pola karnego popisał się Maciej Bancewicz i pokonał Miłosza Mleczkę. Była to druga próba Bancewicza w meczu i nie potrzebował ich więcej, żeby przymierzyć.

Druga połowa spotkania należała do Michała Bednarskiego, który strzelił dwa gole i doprowadził do wyniku 3:0. W 55. minucie pewnie wykorzystał rzut karny, a w 68. minucie zakończył zespołową akcję Górnika i zapewnił mu komplet punktów. Lech II Poznań atakował do końca, ale równie dobrze mógł natracić więcej goli, ponieważ goście oddali jeszcze strzały w słupek i w poprzeczkę.

Mecz we Wronkach nie zmienił sytuacji na najwyższych miejscach w tabeli. Prowadzi Stal Rzeszów przed Górnikiem Łęczna. Górnik opuścił strefę spadkową kosztem Skry Częstochowa. Poza nią na zagrożonych opuszczeniem szczebla centralnego lokatach są Stal Stalowa Wola, Legionovia Legionowo oraz Gryf Wejherowo.

Lech II Poznań - Górnik Polkowice 0:3 (0:1)
0:1 - Maciej Bancewicz 29'
0:2 - Paweł Bednarski (k.) 55'
0:3 - Paweł Bednarski 68'

Lech: Miłosz Mleczko - Karol Smajdor, Grzegorz Wojtkowiak, Kacper Andrzejewski, Jakub Pawlicki – Eryk Kryg, Jakub Moder (46' Mateusz Skrzypczak) - Jakub Karbownik (77' Kacper Janiak), Bartosz Bartkowiak (72' Juliusz Letniowski), Paweł Tupaj - Timur Żamaletdinow (68' Ołeksandr Jacenko)

Górnik: Jakub Kopaniecki - Dominik Radziemski, Maciej Kowalski-Haberek, Marek Opałacz, Piotr Azikiewicz - Kamil Wacławczyk, Patryk Mucha - Maciej Bancewicz, Filip Baranowski (72' Dawid Szymkowiak), Michał Bednarski (84' Kacper Osiadły) - Mariusz Szuszkiewicz (75' Rafał Karmelita)

Żółte kartki: Pawlicki, Bartkowiak, Skrzypczak (Lech)

Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy oba kluby utrzymają się w tym sezonie w II lidze?