II liga: GKS Katowice zatrzymał Garbarnię Kraków. Stal Stalowa Wola wygrała mecz w strefie spadkowej

GKS Katowice zwyciężył 3:1 na stadionie Garbarni Kraków. O wygranej 1:0 Stali Stalowa Wola w Legionowie zdecydował gol zmiennika w przedostatniej minucie.

piłkarze GKS-u Katowice Newspix / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
Garbarnia Kraków została zatrzymana po ośmiu meczach bez porażki. Podjęła GKS Katowice, który zdobył sześć punków w poprzednich trzech kolejkach. Drużyny były w dobrym rytmie. W poprzednim sezonie rywalizowały na zapleczu PKO Ekstraklasy i zwyciężali wyłącznie goście. Historia powtórzyła się na drugoligowym froncie. GKS zatriumfował w Krakowie 3:1, a wszystkie gole padły w ostatnich dwóch kwadransach meczu.

Legionovia Legionowo rozegrała pierwszy mecz po zmianie trenera Marcina Sasala na Serhija Zajcewa. Przeciwnikiem beniaminka z Mazowsza był sąsiad ze strefy spadkowej Stal Stalowa Wola, który tak samo jak Legionovia, wygrał wcześniej tylko jedno spotkanie. Piłkarze Zajcewa mieli w kwadransie po przerwie całą serię sytuacji podbramkowych i trzy razy trafili w obramowanie. Piłka wylądowała dwa razy na słupku i raz na poprzeczce. W 89. minucie Stal wymierzyła Legionovii karę za nieskuteczność, a gola na 1:0 strzelił zmiennik Michał Fidziukiewicz.

W poprzednim sezonie Błękitni Stargard przegrali w Siedlcach 1:4. Rozegrali niewiele gorszych meczów pod wodzą Adama Topolskiego. Drużyna z Pomorza Zachodniego próbowała przygotować lepszy plan, żeby tym razem zapunktować na Mazowszu. Prowadziła do 55. minuty, ale końcówka spotkania należała do Pogoni, która odwróciła wynik 1:2 na 3:2. Spotkanie rozstrzygnęli dobrze znani na ziemi szczecińskiej Tomasz Margol oraz Kamil Walków.

Skra Częstochowa i Znicz Pruszków to kluby, które ostatnio "spadły" i był to ruch widoczny. Skra zleciała do strefy spadkowej, a Znicz opuścił pozycję lidera. Był to efekt poniesionych tydzień temu porażek. W sobotę poprawiła się drużyna z Częstochowy, która wygrała 2:1 dzięki bramkom Dawida Wolnego.

10. kolejka II ligi:

Garbarnia Kraków - GKS Katowice 1:3 (0:0)
0:1 - Dawid Rogalski 61'
0:2 - Szymon Kiebzak 64'
1:2 - Jakub Kowalski 84'
1:3 - Marcin Urynowicz 90'

Legionovia Legionowo - Stal Stalowa Wola 0:1 (0:0)
0:1 - Michał Fidziukiewicz 89'

Pogoń Siedlce - Błękitni Stargard 3:2 (1:2)
1:0 - Tomasz Margol 13'
1:1 - Krystian Sanocki 17'
1:2 - Wojciech Fadecki 29'
2:2 - Tomasz Margol 55'
3:2 - Kamil Walków 80'

Skra Częstochowa - Znicz Pruszków 2:1 (0:0)

1:2 - Christopher Mandiangu 84'

Olimpia Elbląg - Bytovia Bytów 2:1 (2:1)
1:0 - Damian Szuprytowski (k.) 16'
2:0 - Przemysław Brychlik 25'
2:1 - Daniel Feruga (k.) 42'

Górnik Polkowice - Elana Toruń 3:0 (3:0)
1:0 - Mariusz Szuszkiewicz 1'
2:0 - Michał Bednarski (k.) 6'
3:0 - Maciej Bancewicz 22'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Katowice będzie na miejscu premiowanym awansem po rundzie jesiennej?