Marcel Zylla bohaterem rezerw Bayernu Monachium. Gol młodzieżowego reprezentanta Polski

Marcel Zylla znów błysnął swoją formą. W meczu rezerw Bayernu Monachium przeciwko FC Ingolstadt 04 (2:1) Polak zdobył gola. Było to jego trzecie w tym sezonie trafienie.

Łukasz Witczyk
Marcel Zylla Getty Images / Sebastian Widmann / Na zdjęciu: Marcel Zylla
Rezerwy Bayernu Monachium odniosły trzecie zwycięstwo w sezonie. Spora w tym zasługa Marcela Zylli, który w 15. minucie wyprowadził III-ligowca na prowadzenie. Młodzieżowy reprezentant Polski zdobył bramkę po strzale lewą nogą. Było to jego trzecie trafienie w sezonie i drugi z rzędu mecz, w którym pokonał bramkarza rywala.

Co prawda po chwili gracze FC Ingolstadt 04 doprowadzili do wyrównania, a bramkę zdobył Dennis Eckert, ale w 52. minucie szalę zwycięstwa na stronę rezerw Bayernu przechylił Michael Cuisance, który w sobotę grał w meczu pierwszej drużyny mistrzów Niemiec przeciwko 1.FC Koeln (4:0). Polak został zmieniony kwadrans przed zakończeniem meczu.

W tym sezonie Zylla zagrał w siedmiu meczach, w których trzykrotnie cieszył się z bramek. Jego Bayern II zajmuje po 9. kolejce trzynaste miejsce w tabeli 3. Bundesligi, a w swoim dorobku ma 11 punktów.

Zylla to młodzieżowy reprezentant Polski. Był członkiem zespołu U-20, który w tym roku rywalizował w mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej. Urodzony w Monachium 19-latek grał także w juniorskich reprezentacjach Niemiec. Dla Polski wystąpił w 9 meczach i zdobył jedną bramkę.

Bayern II Monachium - FC Ingolstadt 04 2:1 (1:1)
1:0 - Marcel Zylla 15'
1:1 - Dennis Eckert 17'
2:1 - Michael Cuisance 52'