Fortuna I liga: gorące końcówki. GKS Tychy dopadł Podbeskidzie Bielsko-Biała

Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało 2:2 z GKS-em Tychy. Prowadzenie straciło w doliczonym czasie. Dużo działo się również w ostatnich minutach meczu Olimpii Grudziądz z Puszczą Niepołomice.

piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała East News / Krzysztof Dzierzawa / Na zdjęciu: piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała
Podbeskidzie prowadziło od 29. minuty, a krótko po przerwie miało już dwubramkową przewagę. Oba gole strzelił Karol Danielak i jest na pierwszym miejscu w klasyfikacji strzelców ligi. Ma sześć trafień na koncie tak samo jak Omran Haydary z Olimpii Grudziądz. Górale byli blisko zwycięstwa, ale ostatecznie go nie odnieśli. Końcówka spotkania należała już do tyszan.

Pierwszego gola bielszczanie strzelili sobie sami. Kornel Osyra skierował piłkę do własnej bramki po dośrodkowaniu. GKS Tychy został zaproszony do odważnego ataku i stwarzał dużą liczbę sytuacji podbramkowych. W czasie doliczonym Maciej Mańka wyrównał na 2:2 w zamieszaniu po stałym fragmencie gry.

GKS poprawił wynik w doliczonym czasie po raz drugi w ostatnich trzech kolejkach. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza są niepokonani od sześciu spotkań. Ich mecz z Podbeskidziem był zderzeniem rozpędzonych drużyn, ponieważ Górale nie przegrali od pięciu serii gier i w pechowych dla siebie okolicznościach stracili pierwsze w sezonie punkty na własnym stadionie.

Przez 90 minut w meczu Olimpii Grudziądz z Puszczą Niepołomice nie padł gol, a w czasie doliczonym były dwa strzały do bramki. Beniaminek prowadził 1:0 dzięki Omarowi Monterde, ale nie nacieszył się swoim prowadzeniem. Na 1:1 zdążył zmienić rezultat Jakub Bąk. W Grudziądzu tak jak w Bielsku-Białej podział punktów.