Ligue 1: AS Monaco wstało z kolan. Pierwsza wygrana w nowym sezonie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / RvS.Media/Monika Majer / Na zdjęciu: Kamil Glik
Getty Images / RvS.Media/Monika Majer / Na zdjęciu: Kamil Glik

Aż do 7. kolejki czekali piłkarze AS Monaco na pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie Ligue 1. Przełamanie nadeszło w starciu z OGC Nice, które ekipa Leonardo Jardima wygrała 3:1.

Do przerwy na Stade Louis II było 1:0 dla gospodarzy po świetnej bombie pod poprzeczkę Aleksandra Gołowina. Tuż po zmianie stron wyrównał jednak Patrick Burner i pierwszy triumf Monaco w nowej edycji stanął pod dużym znakiem zapytania.

Ostatecznie miejscowi wytrzymali presję i sięgnęli po pełną pulę. Na 2:1 podcinką trafił Gołowin, a w 79. minucie po prostej stracie gości na własnej połowie wynik ustalił Wissam Ben Yedder.

->Totolotek Puchar Polski: Chrobry - Lech. Sensacji nie było. Poznaniacy awansowali mimo 75-minutowej męki

Kamil Glik całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Drużyna Leonardo Jardima ma teraz sześć punktów i opuściła strefę spadkową. OGC Nice zajmuje 4. miejsce.

W drugim wtorkowym spotkaniu 7. kolejki Dijon FCO zremisowało bezbramkowo z Olympique Marsylia.

->Totolotek Puchar Polski: świetny występ IV-ligowca, rezerwy Legii Warszawa sprawiły sensację

Dijon FCO - Olympique Marsylia 0:0

AS Monaco - OGC Nice 3:1 (1:0) 1:0 - Aleksandr Gołowin 29' 1:1 - Patrick Burner 54' 2:1 - Aleksandr Gołowin 74' 3:1 - Wissam Ben Yedder 79'