Puchar Ligi: kompromitacja Tottenhamu! Odpadł z rywalem z czwartego poziomu rozgrywkowego!

Niebywała sensacja w Pucharze Ligi Angielskiej! Tottenham Hotspur nie potrafił strzelić gola Colchester United, przegrał konkurs rzutów karnych i odpadł!

Szymon Mierzyński
Dele Alli Getty Images / Joe Giddens/PA Images / Na zdjęciu: Dele Alli
"Koguty" miały rywala z League 2, a to zaledwie czwarty poziom rozgrywkowy. Mimo to przez 90 minut nie znalazły sposobu na zdobycie bramki, a potem poległy w wojnie nerwów (regulamin nie przewiduje dogrywek). Jedenastek nie wykorzystali Christian Eriksen i Lucas Moura.

To była jedyna wtorkowa niespodzianka, pozostałe drużyny z Premier League nie zawiodły.

Manchester City już do przerwy rozstrzygnął starcie z Preston North End i prowadził 3:0. Ten wynik utrzymał się do końca i obrońca trofeum bez trudu wywalczył awans. Pewnie zwyciężył też Arsenal, który ograł u siebie Nottingham Forest różnicą aż pięciu bramek.

W ślady "Kanonierów" poszły Leicester City i Southampton. "Święci" pokonali na Fratton Park Portsmouth (League 1) 4:0, a w ich barwach 90-minutowy występ zaliczył Jan Bednarek.

->Totolotek Puchar Polski: Chrobry - Lech. Sensacji nie było. Poznaniacy awansowali mimo 75-minutowej męki

0:2 - Dominic Calvert-Lewin 10'

Preston North End - Manchester City 0:3 (0:3)
0:1 - Raheem Sterling 20'
0:2 - Gabriel Jesus 35'
0:3 - Ryan Ledson (sam.) 41'

Arsenal FC - Nottingham Forest 5:0 (1:0)
1:0 - Gabriel Martinelli 31'
2:0 - Rob Holding 71'
3:0 - Joe Willock 77'
4:0 - Reiss Nelson 84'
5:0 - Gabriel Martinelli 90+2'

->Totolotek Puchar Polski: świetny występ IV-ligowca, rezerwy Legii Warszawa sprawiły sensację

Czy Manchester City ponownie wywalczy Puchar Ligi Angielskiej?