Totolotek Puchar Polski. Gryf - Lechia. Chuligańskie zachowanie kibiców z Wejherowa. Mecz przerwany na 20 minut

Do dantejskich scen doszło podczas meczu Gryf Wejherowo - Lechia Gdańsk. W 30 minucie spotkania z trybun posłano na boisko racę wystrzeloną z rakietnicy tuż pod nogi Zlatana Alomerovicia.

Michał Gałęzewski
 Zlatan Alomerović Newspix / GRZEGORZ RADTKE / 058sport.pl / Na zdjęciu: Zlatan Alomerović
Spotkanie Gryfa Wejherowo z Lechią Gdańsk, rozgrywane w ramach 1/32 Pucharu Polski zaczęło się doskonale dla outsidera II ligi. Już po pięciu minutach gospodarze prowadzili 2:0.

Kibice z Wejherowa nie dostosowali się jednak do poziomu piłkarzy i stało się coś, co nie powinno absolutnie mieć miejsca.

W 27. minucie fani gospodarzy odpalili race, które mimo że są nielegalne, nie są rzadkością na polskich trybunach. Gdy kibice je po prostu odpalają i gaszą pod nogami zazwyczaj kończy się na karach. Tym razem zdecydowano wystrzelić pirotechnikę z rakietnic, wprost w Zlatana Alomerovicia!

Będzie zadyma na meczu w Łodzi? Zobacz więcej!

Bramkarz Lechii Gdańsk miał olbrzymie szczęście, że w porę uciekł z miejsca w którym stał. W 30. minucie spotkania sędzia przerwał mecz i trwały rozmowy pomiędzy kapitanami obu drużyn, sędziami, trenerami i delegatem PZPN. Spiker odczytał komunikat delegata PZPN, że mecz będzie kontynuowany, ale po kolejnym wybryku zostanie on przerwany, a wynik zweryfikowany na 0:3.

Probierz absolutnym rekordzistą w Cracovii. Zobacz więcej!

Spotkanie wznowiono dopiero w piątej minucie doliczonego czasu gry. Wymuszona przerwa trwała więc 20 minut. Ostatecznie Lechia Gdańsk wygrała w Wejherowie 3:2.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Lechia powinna wygrać walkowerem w Wejherowie?