Totolotek Puchar Polski: szalone zwycięstwa Chełmianki i Resovii. Concordia Elbląg zakończyła mecz w ośmiu (wyniki)

Piłkarze Chełmianki i Resovii wywalczyli awans do najlepszej "32" Totolotek Pucharu Polski w dramatycznych okolicznościach. Concordia dostała trzy czerwone kartki. Nie ma już w rozgrywkach Podbeskidzia Bielsko-Biała i Warty Poznań.

Adam Skierkowski Newspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: Adam Skierkowski
Pełny zwrotów akcji był mecz w Chełmie. Najpierw znad przepaści uciekł Znicz Pruszków, który strzelił gola na 1:1 w 88. minucie. Później Chełmianka chwyciła ostatnią deskę ratunku, ponieważ doprowadziła do remisu 3:3 w czasie doliczonym dogrywki. W pojedynku pościgów o awansie zdecydował konkurs rzutów karnych. W nim lepsza okazała się Chełmianka i wyeliminowała drugoligowca.

Trzy mecze pucharowe rozegrano w Krakowie. Tylko Cracovia wywalczyła awans na własnym stadionie pokonując 4:2 Jagiellonię Białystok. Blisko wyeliminowania drugoligowca był Hutnik. Po 120 minutach starcia z Resovią prowadził 2:1, ale w czasie doliczonym do dogrywki Pasy zerwały się do szalonego ataku i cudownie odwróciły wynik. Najpierw Adrian Dziubiński, a po chwili Dawid Kubowicz oddali strzał do siatki i to Resovia zwyciężyła 3:2. Nie powiodło się również Garbarni, która została pokonana 1:2 przez Bytovię Bytów. Drużyna z Pomorza zagrała po raz 100. pod wodzą Adriana Stawskiego.

Concordia Elbląg zakończyła w ośmiu mecz trzecioligowców na stadionie Rekordu Bielsko-Biała. Sędzia Marek Śliwa pokazał czerwoną kartkę kolejno Adamowi Skierkowskiemu, Rafałowi Lisieckiemu i Tomaszowi Szawarze. Zdziesiątkowana drużyna nie dotrwała do dogrywki i w minutach doliczonych do podstawowego czasu straciła gola na 1:2.

Podbeskidzie Bielsko-Biała odpadło z Totolotek Pucharu Polski wskutek porażki 0:1 z drugoligową Pogonią Siedlce. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił obrońca Bartosz Brodziński w 24. minucie. Wyżej notowana drużyna nie miała pomysłu na odpowiedź, choć do końca spotkania pozostało sporo czasu. Nie ma również w rozgrywkach lidera Fortuna I ligi. Warta Poznań dotrwała w dziesięciu do konkursu rzutów karnych na stadionie GKS-u Katowice, ale jedenastki wykonała gorzej od przeciwnika.