Totolotek Puchar Polski. Błękitni Stargard - Wisła Kraków: Biała Gwiazda niespodziewanie wyeliminowana przez II-ligowca

Wisła Kraków odpadła z Pucharu Polski 2019/2020 już na etapie 1/32 finału. Lepsi od Białej Gwiazdy okazali się piłkarze Błękitnych Stargard, którzy zwyciężyli 2:1.

Tomasz Rosiński
Hubert Sadowski (z lewej) i Jean Carlos Silva (z prawej) Newspix / Bartek Ziółkowski / Na zdjęciu: Hubert Sadowski (z lewej) i Jean Carlos Silva (z prawej)
Zdecydowanym faworytem środowej konfrontacji w Stargardzie była Wisła, ale występujący w II lidze gospodarze zamierzali postawić przyjezdnym trudne warunki gry i pokusić się o niespodziankę.

Początkowo lepiej prezentowali się goście, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, a w ich szeregach aktywny był Marcin Grabowski.

Kiedy wydawało się, że pierwsza bramka dla ekipy z Krakowa wisi w powietrzu, gola strzelili Błękitni. Mateusz Lis dopuścił się faulu we własnym polu karnym, zaś w 26. minucie "jedenastkę" wykorzystał Wojciech Fadecki.

Po stracie bramki podopieczni Macieja Stolarczyka ambitnie walczyli o wyrównanie i dopięli swego w 79. minucie potyczki za sprawą Michała Maka, któremu asystował Krzysztof Drzazga.

Jednak odpowiedź ze strony miejscowej drużyny nadeszła dość szybko, bo niespełna 300 sekund później. Wówczas dublet skompletował Fadecki (trafił z 11. metra) i jak się później okazało ustalił wynik tego meczu, eliminując Wisłę Kraków z obecnej edycji PP.